takakenoisesti SDP:n olevan hallituskyvytön. SMP ja VAS:t kertoivat kyvyttömyydestään selkeämmin.
Mitä me äänestäjät opimme tästä? Opimme sen, ettei kannata ketäsattuu menneä äänestelmeään. Niin ku SDP, SAK, VAS ja muut kommarit. Myös SMP ilmoitti kyvyttömyytensä lähteä hallituksen.
Johan on huijaus huipussaan, sanon minä, Suomen kansalaisuudesta nauttiva!
Mitä me äänestäjät opimme tästä? Opimme sen, ettei kannata ketäsattuu menneä äänestelmeään. Niin ku SDP, SAK, VAS ja muut kommarit. Myös SMP ilmoitti kyvyttömyytensä lähteä hallituksen.
Johan on huijaus huipussaan, sanon minä, Suomen kansalaisuudesta nauttiva!
Vastaukset 2
Vanhimmat
4 vuotta kestävästä aprillipäivästä!!
Sen siitä saa kun ei jaksa äänestää ja ne ketkä raahautuu koppiin, äänestävät oikeistoa.
Eiköhän äänestysprosentti nouse neljän vuoden kuluttua, kun kansan silmät avautuvat.....
vasta nyt, kun tajusin, mihin minun veromarkkani ja eläkerahani käytetaaän. Sosiaalitantat hyysäävät täällä kaikenmaailman työtävieroksuvia, alkoholin takia työkyvyttömiä ja maahanmuuttajia. Työttömiä on toki ilman omaa syytä, mutta myös toisinpäin. Sairaala, jossa työskentelen, tulvii alkoholin takia sairastuneita ihmisiä. Se on nykyään päihteistä suurin sairastuttaja. Kuka alensi alkoholiveron?
Miksi minun eläkemaksuja ei säästetä tulevaisuutta varten? Siksi minä luulen niitä maksavani. Ei, vaan ne on käytetty etukäteen.
Eräs enlantilainen ystäväni sanoi, ettei ole nähnyt missään tällaista hyysäysmeininkiä. Englnnissa ei "mustat" lorvi, vaan ovat työssä. Ei siellä ole erikseen maahan muuttajille jaettavia kassavirtoja kuten meillä.
Minä en enää koskaan äänestä sdp:n kaltaista puoluetta, jonka saatossa tästä maasta loppuu rahat. Eläkeläiset ovat suurin kärsijäryhmä. He, jotka ovat tämän maan rakentaneet. Maahan muuttajia kohdellaan paremmin kuin heitä. Häpeallistä.