Paavo Väyrysestä SITTENKIN

Näin on tämän päivän hallitusneuvotteluissa päätetty.

Pulinat pois!

Ja sillä Sipuli!
8590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kokoomuksen Jyrki Kataisella on kammottavan huono kielipää, toinen kotimainen Ruotsin kielikään ei häneltä suju, jopa itsensä myöntämänä. Erittäin heikkolahjaista ainesta ministerintehtäviin, koska koulussakin on jäänyt luokalleen. Paavo Väyrynen osaa sentään kieliä jollakin tavalla vanhaksi politiikoksi. Tietysti kepun Paula Lehtomäki on ainoa tästä porukasta, jota voisi kielien perusteella suositella ulkoministerin virkaan, koska hän osaa myös Venäjää.

Äänestä
  • Mitä siitä on hyötyä vaikka osaisi kuinka monta kieltä, jos ei ole ajatusta, mitä sillä kielellä sanoo. Kielitaito ei todellakaan riitä ulkoministerin tehtäviin, se on ihan kamalaa, jos henkilö sanoo samat hölmöydet vielä venäjäksikin. Mitä taas tulee Paavo Väyryseen, niin hän kehui eilen Nybergin ohjelmassa työllistävänsä vaimonsa kanssa 20 henkilöä nuorisokodissaan. No näinhän se varmaan olis, jos nuo nuorisokotilaisten vanhemmat maksaisivat omasta pussistaan nuorten hoidon Väyrysen laitoksessa. Mutta kun näin ei ole, niin kyllä me veronmaksajat työllistämme sen 20 henkilöä siellä nuorisokodissa eikä suinkaan Paavo Väyrynen, joka ottaa siitä vaan katteen päältä. Tämä noin niinkuin tarkennuksena ihan vaan.
    Ei missään tapauksessa kepulaista ulkoministeriksi, ei missään tapauksessa. Paavo voisi olla ympäristöministeri tai kulttuuriministeri.

    Äänestä

  • Helinä-keiju3 kirjoitti:

    Mitä siitä on hyötyä vaikka osaisi kuinka monta kieltä, jos ei ole ajatusta, mitä sillä kielellä sanoo. Kielitaito ei todellakaan riitä ulkoministerin tehtäviin, se on ihan kamalaa, jos henkilö sanoo samat hölmöydet vielä venäjäksikin. Mitä taas tulee Paavo Väyryseen, niin hän kehui eilen Nybergin ohjelmassa työllistävänsä vaimonsa kanssa 20 henkilöä nuorisokodissaan. No näinhän se varmaan olis, jos nuo nuorisokotilaisten vanhemmat maksaisivat omasta pussistaan nuorten hoidon Väyrysen laitoksessa. Mutta kun näin ei ole, niin kyllä me veronmaksajat työllistämme sen 20 henkilöä siellä nuorisokodissa eikä suinkaan Paavo Väyrynen, joka ottaa siitä vaan katteen päältä. Tämä noin niinkuin tarkennuksena ihan vaan.
    Ei missään tapauksessa kepulaista ulkoministeriksi, ei missään tapauksessa. Paavo voisi olla ympäristöministeri tai kulttuuriministeri.

    Perustetaan noille Paavoille ihan oma tanhuministeriö. Siellä saisivat verissäpäin riidellä tanhuaskelista.

    Äänestä

  • perustetaan paavoille kirjoitti:

    Perustetaan noille Paavoille ihan oma tanhuministeriö. Siellä saisivat verissäpäin riidellä tanhuaskelista.

    Halonen ja Lehtomäki rintarinnan edustamassa Suomea maailmanpolitiikassa, EI KIITOS!

    Äänestä

Paavosta minesteri, vaikka eilinen Hesari oli toisin päättänyt.

Äänestä

silliä juo kuravettä päälle!!!

Äänestä

Jyrki Kataisella on mahtavat puhelahjat ja osaa hyvin englantia. Ei se ruotsinkieli niin tärkeä enää ole. Pohjoismaissa ja kaikkialla on tärkeää osata hyvää englantia millä nykyään pärjätään aivan melkein kaikkialla.

Äänestä

Kukapa haluaisi enää palata vanhoihin väyrysläisiin kaavoihin...?

Väyrysen paikka ei ole ministerinä eikä puhemiehenä. Eiköhän se Brysselin ongelmajätelaitos ole ainoa vaihtoehto tuollaisille kepun jämille. Sinne Jäätteenmäen seuraksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ULKOMINISTERI kirjoitti:

Näin on tämän päivän hallitusneuvotteluissa päätetty.

Pulinat pois!

Ja sillä Sipuli!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu