Tämä ON KOMMUNISTIEN PALSTA !

Täällä kommunistien palstalla häiriköivät oikeistokapitalistit, luulevat sammuttavan minulta kommunistisen janon!

Tämä palsta on tarkoitettu kertomaan kommunistisesta ideologiasta, sen toiminnasta ja puolueesta, ei siis kapitalistien vääristämää kokoomuspolitiikkaa, kun joku kirjoittaja ei osaa tai on eksynyt kokoomuksen palstalta kommunistien palstalle,kun lukihäiriö on vienyt kirjaimet vähän muistuttamaan, että sinnepäin alkoi kokoomuksen alkukirjaimet,niinkuin kommunismi.

Pidetään toverit yhtä ja saatetaan Suomi sosialismiin ja pelko pois, taisteluun,punalipun puolesta,kapitalisti hallitus on nukkehallitus ja alas! Sosialistinen hallitus Suomeen,eläköön!

Che Guevara !Fidel Gastro, vivaa !
8639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kommunistinen puolue

Keskustelua kommunistisesta puolueesta, sen toiminnasta ja ideologiasta.

Missä on rajattu keskustelijat,kuka saa keskustella ja kuka ei.

Äänestä

Aivan oikein, tämä on kommunistisen puolueen palsta keskusteluun puolueen ideologiasta ja toiminnasta. Ja kuitenkin monet lukihäiriöiset punikkit ottavat esille USA:ta ja Israelia tällä palstalla. Joko he eivät osaa lukea tai sitten raukkaparat luulevat USA:n ja Israelin olevan kommunistivetoisisa maita.

/Kalle, joka on useasti saanut patistaa punikkeja pysymään palstan aiheessa

Äänestä

  • Suo anteeksi, että vierailen palstallasi.Herätit keskustelua kommunismin aatteista ja toiminnasta.
    Veteraani sukupolven edustajana tiedän jotakin siitä.Runsaat kuusi vuosikymmentä sitten Itärajan takana oli ja lienee vieläkin aatteen edustajia. Meillä veteraaneilla on kovin ikävät kokemukset kommunisteista ja heidän vierailustaan täällä.Eivät he esiintyneet kovinkaan ystävällisinä vieraillessaan maassamme.Aivan pyssyjen kanssa tulivat ja ampuivat aivan kovilla ja kohti.Joten en osaa oikein ystävällisinä pitää sen aatteen edustajia, jos kaikki ovat sellaisia.Että se siitä kommunismista.

    Äänestä

  • vaikka kirjoitti:

    USA.kin on kommunistinen puolue.
    http://www.cpusa.org

    Linkitäpä edes yhteen viestiin, jossa puhutaan USA:n kommunistipuolueen toiminnasta tai ideologiasta, kiitos.

    Niin, eipä taida löytyä.

    /Kalle, joka muistuttaa punikkeja vielä kerran ettei USA eikä Israel ole kommunistivetoisia maita

    Äänestä

Eikö vastuullisen markkinatalouden työläinen
saa tulla dialektoimaan tänne vastuuttoman hirmu-
vallan kannattajien kanssa?

Rakas toveri, me elämme vastoin tahtoanne vapaassa
maassa!

Tekin voitte käydä myymässä menekkivaikeuksista
kärsivää oppianne Kokoomuksen looshissa!

Sehän olisi sitä kierrätystä.

Ainoa paska ringissä on vain kommunismi, mutta
ei hätää, sen määrä riittää kyllä kaikkiin kom-
posteihin ja jää paaaaljoooon ylikin.

Ylituotantoa suorastaa.

Onneksi se maatuu aina vaan nopeammin ja nopeam-
min.

Itsemaatuvuuskin on opissa kohdallaan.

Puhumattakaan sen itsensä ampuvasta ominaisuudesta.

Ympäristöystävällistä.

Suorastaan Vihreää.

Eikös sitä Vihreisiin sekoitetakin nykyään?

Äänestä

...Fidel Gastro, vivaa.... heh heh. Huono kommunisti kun ei osaa kirjoittaa edes Castron nimeä. Siis jos et vieläkään tajua niin Castro alkaa C-kirjaimella eikä G-kirjaimella.

Huono kommunisti. Tuollaiset tunarit ampuvat omaan jalkaansa kun lähtevät tekemään vallankumousta. Joten pysy poissa näiltä kommunistien sivuilta äläkä tee itseäsi ja kommunisteja naurettaviksi.

Äänestä
  • Kommunistit ovat automaattisesti naurettavia,
    säälittäviä, kateellisia ja satuihin uskovia.

    Yli puolet Suomen kansasta on sata vuotta nauranut
    kommunisteille.

    Nykyään melkein koko kansa.

    Vain 7 promillea miettii vielä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toveri ktp kirjoitti:

Täällä kommunistien palstalla häiriköivät oikeistokapitalistit, luulevat sammuttavan minulta kommunistisen janon!

Tämä palsta on tarkoitettu kertomaan kommunistisesta ideologiasta, sen toiminnasta ja puolueesta, ei siis kapitalistien vääristämää kokoomuspolitiikkaa, kun joku kirjoittaja ei osaa tai on eksynyt kokoomuksen palstalta kommunistien palstalle,kun lukihäiriö on vienyt kirjaimet vähän muistuttamaan, että sinnepäin alkoi kokoomuksen alkukirjaimet,niinkuin kommunismi.

Pidetään toverit yhtä ja saatetaan Suomi sosialismiin ja pelko pois, taisteluun,punalipun puolesta,kapitalisti hallitus on nukkehallitus ja alas! Sosialistinen hallitus Suomeen,eläköön!

Che Guevara !Fidel Gastro, vivaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu