Nämä ministereiksi

Sarkomaa, Korhola, Katainen ja Niinistö, nämä
kokoomuksen ministereiksi.Paljonkohan erehdyn?
5232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aika paljon!

Äänestä
  • Kokoomuksen pojat on vetävän näköisiä mimmejä!

    Äänestä

  • ja Sauli myös kirjoitti:

    Kokoomuksen pojat on vetävän näköisiä mimmejä!

    idols-finaalissa?

    Äänestä

  • laulaa... kirjoitti:

    idols-finaalissa?

    Pieremällä, sossujen vaalitappion kunniaksi...;)

    Äänestä

Sarkomaa ja Katainen tulevat ministereiksi. Oikein. Mutta Niinistö lienee joutumassa puhemieheksi, ellei kokoomus onnistu kaupankäynnissään ulkoministeriöstä. Luultavammin se menee kepuleille.

Korhola ei nouse ministeriksi, vaan jatkaa meppinä ja varapuheenjohtajana. Yksi varapuheenjohtaja onkin hyvä jättää puolueen kenttätyöhön.

Muita varmoja kokoomusministereitä ovat Paula Risikko ja Jyri Häkämies. Todennäköisiä Suvi Lindén, Ike Kanerva, Jari Koskinen ja Marja Tiura. Saa nähdä tuleeko 7 vai 8 ministeriä. En kannattaisi ministeripaikkojen lisäämistä, mutta poliitikot luultavasti kannattavat "sukupuolisen tasa-arvon vuoksi".

Katainen, Kanerva, Häkämies, Koskinen, Sarkomaa, Risikko, Lindén, Tiura.

Siinä kahdeksan kärki omassa veikkauksessani. Tuskin heittää paljoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ministerilista kirjoitti:

Sarkomaa, Korhola, Katainen ja Niinistö, nämä
kokoomuksen ministereiksi.Paljonkohan erehdyn?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu