Niin että mitä mieltä arvoisa suomen kansa oli kotimaisesta jussi palkitusta dokumentistamme nimeltä JOUTILAAT (idle ones)? siinä kerrottiin työttömistä kainuulais nuorist! antakaa palautetta ja kertokaa kaikki mielipiteenne? Kansa tahtoo tietää!
Mitä mieltä joutilaista
mukanaollut
3167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kysyt suomen kansan mielipidettä koska kansa tahtoo tietää?
Kuka nyt jaksaa televisiosta katsella pillurallia ajelevia pälliäisiä? Jussipussi-palkinnot ei tee amispoikien touhujen seuraamisesta yhtään mielenkiintoisempaa seurattavaa, sori.
Maailmassa on tärkeämpiäkin asioita, kun seurata jotain keskenkasvusten KAKAROIDEN rallia. Ihan turha dokumentti, näkeehän noita kakaroita muutenkin. Sääli vaan, kun sitten ne rupeaa luulemaan itestään liikoja, kun näkyvät tv:ssä, mutta kun maailmassa ei äiti ja isä aina ja loppuun asti syötä. Voivat olla kivoja ihmisiä, mutta maalaisäly ei todellakaan juokse, vaikka maalaisia olivatkin. Pitää kasvaa isoks, että selviää tässä maailmassa.
Joutilaat on hauskin ja koskettavin dokumenttielokuva mitä olen ikinä nähnyt.
Loistavaa nykysuomen kuvaa välillä muualtakin kuin helsingin savuisista vippikopeista.