Adventistien pahimmat viholliset ovat

samat kuin Jeesuksen viholliset. Yksinkertaista, mutta vakavan todellista, että näin on!
4177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos tuota tietä jatkat, niin sitten helvetissä manailet ikuisuuden sitä, että et kuunnellut uskova_1:stä ja muita uudestisyntyneitä kristittyjä, vaan noita uskonnollisia pettäjiä.

Äänestä
  • Ensinnäkin kukaan ei vietä ikuisuutta helvetissä. Raamattu ei edes puhu missään kohtaan helvetistä.

    Toiseksi sinä et ole paras sanomaan kuka menee minnekin, kun sinä et sitä voi tietää etkä päättää.

    Kolmanneksi et tiedä mitään uudestisyntymisestä.

    Äänestä

  • kolme-enkeliä kirjoitti:

    Ensinnäkin kukaan ei vietä ikuisuutta helvetissä. Raamattu ei edes puhu missään kohtaan helvetistä.

    Toiseksi sinä et ole paras sanomaan kuka menee minnekin, kun sinä et sitä voi tietää etkä päättää.

    Kolmanneksi et tiedä mitään uudestisyntymisestä.

    Voi eksyneisyytesi määrää.

    Äänestä

  • uskova_1 kirjoitti:

    Voi eksyneisyytesi määrää.

    määrää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolme-enkeliä kirjoitti:

samat kuin Jeesuksen viholliset. Yksinkertaista, mutta vakavan todellista, että näin on!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu