Ranskassa sitä ollaan

siellä YRITETÄÄN tänään ajaa JUNALLA 550km/h.

Saamme illan tullen nähdä mahtavan kasan romurautaa.

Ihmisuhrit jäänevät suhteellisen vähäiseksi, koska niin järjettömiä ihmisiä löytynee vain muutamia, jotka vapaaehtoisesti lähtevät tuollaiseen kuolonkyytiin.

Uutisen kertoi Radio Suomi hetki sitten.
6384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

supernopeiden junien kehittelytyöstä muutaman testiajoissa sattuneen pahan onnettomuuden jälkeen.

Äänestä
  • Tilaisivat luotijunansa Japanista niin saisivat luotettavasti toimivia vehkeitä.

    Äänestä

  • Kaikki jumbo-luokan kuolemanloukut tulevat osaksi arkipäivää...kun ylibuukatut lentokentät tukkiintuvat ja uhreja tulee 500-ihmistä päivässä .

    Miksi ihmisten pitää lentää jatkuvasti ? Veikkaan,että 90% ihmiskuljetuksista on turhaa!

    Äänestä

Kun kaduilla alkoi näkyä ensimmäisiä autoja rapiat 100 v. sitten, maalaistollot uskoivat, että jos niillä pääsisi yhtään nopeammin kuin sen 20 km/h minkä niillä pääsi, matkustajat kuolisivat. Eli teknologia edistyy, poju :)

Äänestä

mitä nopeammin pääset, sitä vähemmän vanhenet, joten tietysti on pyrittävä lisäämään vauhtia.
toki tuon alkuosan voi käsittää myös toisin.
valonnopeudessa "kai" et vanhene lainkaan.

Äänestä
  • samalla tavalla kuin ennenkin, ulkopuolisen katsojan silmissä taas ei vanhene ollenkaan, valonnopeudella kulkeva huomaa vanhenevansa aivan normaalisti, suhteellista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täyshulluja, kirjoitti:

siellä YRITETÄÄN tänään ajaa JUNALLA 550km/h.

Saamme illan tullen nähdä mahtavan kasan romurautaa.

Ihmisuhrit jäänevät suhteellisen vähäiseksi, koska niin järjettömiä ihmisiä löytynee vain muutamia, jotka vapaaehtoisesti lähtevät tuollaiseen kuolonkyytiin.

Uutisen kertoi Radio Suomi hetki sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu