Conan on pask*

Kyllästyttävää roskaa.

Paskempaa "koomikkoa" saa hakea.
Muutaman kerran kattonut tota ja tullut tulokseen että aivan surkeaa. Todella surkeaa.
Tälläinen roska pitäisi lailla kieltää.
Ei mitään hauskaa edes hänen "vitseissään".

9

1014

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinavalkoiset lasit

      Paljon hauskempi kuin nämä suomen "hauskat" koomikot! Conan sentään osaa olla itsekriittinen toisin kuin monet ovat: - Joo kyllä mä olin hiton hyvä ja muuta saissea.

      • iske

        täyttä paskaa conanin showt


      • Huhahhhei
        iske kirjoitti:

        täyttä paskaa conanin showt

        Ja silti pitää vaivautua kirjoittelemaan siitä paskasta tännekin? Eihän paskaa ole pakko katsella, eikä varsinkaan kirjoittaa siitä.


    • analyysia

      Sinun olisi syytä tietää ettei läheskään kaikki Conanin vitsit ole todellakaan hänen itse keksimiään. Miehellä on 13-päinen käsikirjoittajalauma (14 jos hänet itsensä laskee mukaan) joka keksii ohjelmaan kaikki jutut. Ne mitkä Conan vetää käsikirjoituksen ohi on tietty hänen omaa improaan.
      Conanin huumori ei sovi itseriittoisille. Kaikesta ei tietenkään ole pakko tykätä mutta kaikkea ei ole myöskään pakko sanoa ääneen... ja äänensavyä vois hioa.
      Olen samaa mieltä edellisen kanssa, Conanilla sentään riittää itsekritiikkiä. Itseasiassa vähän liiallisuuksiin saakka. Eikä hän pelkää tunnustaa ohjelman huonoutta kesken ohjelman :D Mutta se "huonous" ja "epäammattimaisuus" onkin osittain vain illuusio. Kameran ja kulissien takana tapahtuva työskentely on esimerkillisen upeaa... sellaista että siitä on leikki kaukana.
      Conan itse taasen on ... :D tavallaan aika ressukka. Mut sen takia se onkin teinityttöjen mielestä niin ihana. Tosin on hyvä muistaa myöskin että kaverihan vain näyttelee ;)

      Sitä paitsi, Conanilla on vähintään n. kymmenisen miljoonaa fania ympäri maailmaa (joista arviolta 2/3 on jenkeissä ja kanadassa).... ovatko he väärässä? :O

    • mitä vitsiä

      Vuonna 2009 Conan perii Amerikan suurimman myöhäisillan talk shown, The Tonight Show'n juontajuuden! Katsojia sillä on kolminkertainen määrä nykyiseen nähden.

      Conan sai tämän takia jenkeissä lempinimen "komedian kruununprinssi" ja kaikkihan tietää ettei kuninkaallisia ole sopivaa dissata... kun eivät sentään mitään tyranneja ole. Komedian maailma on täysin demokraattinen, kilpailijoita riittää ja ohjelmistosta tippuneet kärrätään pihalle ja unohdetaan kuin Idols-kokelaat ikään. Joonas Hytöset ei onnistuis siellä kuuna kullan valkeana.

      Siihen, että Conanilla nyt sattuu Suomessa olemaan monopoli, johtuu ilmeisesti siitä että ne kaikki muut olis meidän mielestä vielä huonompia. Ehkä. Mene ja tiedä.

      Mutta, ei voi olla kovin surkea heppu kyseessä kun noin suuren kunnian kerta saa, siis aattele hei, Tonight Show'n. Sehän on suorastaan Pyhä Lehmä tuolla rapakon takana.

      Minä ainakin kumarran tälle prinssille, vaikka hän tässä tapauksessa onkin enemmän narri, mutta silti. Eikös euroviisuvoittajammekin laulanut että "jokers will be our new Kings"?

      ;)

      • mitä vitsiä

        "Demokraattisella" tarkoitin, että vaihtoehtoja piisaa ja ne, keistä ei tykätä, häviävät ennenpitkää. Vaihtuvuutta on.


    • vorsichtig

      Jos sinun mielestäsi Conan ei ole hauska ym niin ei ole mikään pakko tulla sitä julistamaan tänne. Ei kaikki ihmiset voi pitää samoista asioista. Ja vaikka sinä et ymmärräkään Conanin huumoria, se ei tarkoita ettei jotkut ymmärtäisi, joten turha sitä olisi lailla kieltää!

    • enpä usko

      ...että "ei-hauska" mies saisi juontaa Emmyt?

      • ChipWhitley

        Conan tosiaan on juontanut Emmyt jo kahdesti ja molemmilla kerroilla häntä ylistettiin maasta taivaaseen... Hyvin moni (kriittisemmästäkin päästä oleva) kriitikko toivoi Conanista Emmyjen vakiojuontajaa...

        Ei voi olla kovin ikävä heppu kyseessä ei.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      280
      6729
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      242
      6290
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      42
      5672
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      158
      5005
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      37
      3830
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      195
      3739
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      132
      3467
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      45
      3169
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      5
      3155
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      337
      2830
    Aihe