Adv. vainoaa

Otin tämän tuolta suomi 24 uskontujen uhrit sivuilta.

   Katsokaa! uskova_1 on suljettu Enirosta!

Adventtikirkko tunnetusti vainoaa (kts. Uskontojen uhrien tuki-nettisivut) kristityiksi kääntyviä jäseniään ja exadventisteja.

Mutta myös ulkopuolisia kristittyjä vainoavat.

Lopun aika on alkanut ja kristittyjen vainot toteutuvat maassamme.
   Vastaa tähän viestiin
6254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Katsokaa! uskova_1 on suljettu Enirosta!

-Meidät kaikki suljetaan ellemme noudata sääntöjä, nämä eivät ole sellaisia paikkoja joissa voi kirjoitella ilman vastuuta mitä sylki suuhun tuo.

Adventtikirkko tunnetusti vainoaa

-Varmaankin sinulla on muutama esimerkki tästä?

Lopun aika on alkanut ja kristittyjen vainot toteutuvat maassamme

-Empä ole huomannut. Suomessa on uskonnonvapaus ja kaikki lahkot ja kuppikunnat saavat toimia vapaasti.

Äänestä

Niin sinä kuin tuo uskontojen uhrit järjestökin ovat vain täysin valheellisuuteen perustuvia väitteissään Adventtikirkon vainoamisesta.

Mitä tulee tuohon nimim. uskova_1:een, niin on selvää että hänenkaltaisensa, jotka jo rikkovat nykyistä rikoslakia valheellisilla syytteillään ja tuomioillaan sekä törkeillä kunnianloukkauksillaan, pitää sulkea pois kaikilta keskustelufoorumeilta lopullisesti.
Ellei edes nykyisin voimassaoleva rikoslaki ole se kriteeri, joka sulkee keskustelijat ulos tällaisista valtakunnallisista foorumeista, niin silloin jotain on todella järkyttävästi pielessä!!!

Joten on täysin mieletöntä puolustella uskova_1:stä.

Äänestä

Menkää pois täältä adventismi sivuilta räyhäämästä,ei teitä kukaan tule teidän sivuille vainoamaan. Senvuoksi nämä sivut juuri anottiinkin,että adventistitkin voisivat rauhassa keskustella omasta uskostaan.

Suomessa on uskonnon vapaus vielä tänäkin päivänä. Miksi olette täällä räyhäämässä ja vääristelemässä adventistien uskoa? Adventismi on hyväksytty kristinuskoksi,ei vain täällä suomessa, vaan koko maailmassa. Adventistit tekevät herätys ja avustus työtä ympäri maailman.

Me emme halua riidellä, mutta pakko meidän on kertoa asiat niinkuin me ne näemme, mielytti se sitten teitä tai ei, niin me olemme adventisteja ja pysymme uskossamme teidän häirinnästänne huolimatta.

Menkää omille sivuillenne. Me lupaamme olla tulematta teitä sinne häiritsemään, nyt kun meillä on nämä omat sivut. Vai haluatteko olla täällä evankelioitavana adventismiin?

Äänestä
  • Olis hauska kuulla, kun adventisti evankelioi kolmen enkelin sanomalla.

    Äänestä

  • kuultu kirjoitti:

    Olis hauska kuulla, kun adventisti evankelioi kolmen enkelin sanomalla.

    muistakin raamatun asioista, eihän kaikki keskustelu ole evankelioimista.

    Voin kyllä evankelioida vaikka heti: "Usko Herraan Jeesukseen Kristukseen ja ota vastaan hänet vapahtajanasi, niin sinä pelastut!"

    "Uskotko sinä, että Jeesus on kuollut sinunkin syntiesi tähden? Jos uskot tämän, niin sinä olet uskossa."

    Tässä se oli, lyhyesti ja ytimekkäästi, ilman mitään opinkysymyksiä lisärasitteina. Pyhä Henki avaa sitten kaiken mitä sinun yulee tietää, kun olet antanut itsesi kokonaan Jeesukselle ja pyytänyt syntisi anteeksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eki-50 kirjoitti:

Otin tämän tuolta suomi 24 uskontujen uhrit sivuilta.

   Katsokaa! uskova_1 on suljettu Enirosta!

Adventtikirkko tunnetusti vainoaa (kts. Uskontojen uhrien tuki-nettisivut) kristityiksi kääntyviä jäseniään ja exadventisteja.

Mutta myös ulkopuolisia kristittyjä vainoavat.

Lopun aika on alkanut ja kristittyjen vainot toteutuvat maassamme.
   Vastaa tähän viestiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu