Kokoomus kosiskelee

Suomen kuvalehti 14-15/2007:

Kokoomus on jo ehtinyt pyytää kahdesti Pirko Ruohonen-Lerneriä loikkaamaan ryhmäänsä. "En voisi tehdä sellaista temppua Timolle", sanoo Ruohonen-Lerner.
2369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei mitään ennen kuulumatonta...

Äänestä

Otetaan huomioon että Pirkko on ennen ollut Kokoomuksen valtuustoryhmässä. Tärkeintä kuitenkin on ettei ole enää.

Kokoomuksella on varmaan muutenkin jotain hampaan kolossa perussuomalaisia kohtaan. Ilman Pentti Oinosta he olisivat saaneet Pohjois-Savossa kaksi paikkaa ja olisivat nyt yhtä suuri puolue kepun kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pirkkoa kirjoitti:

Suomen kuvalehti 14-15/2007:

Kokoomus on jo ehtinyt pyytää kahdesti Pirko Ruohonen-Lerneriä loikkaamaan ryhmäänsä. "En voisi tehdä sellaista temppua Timolle", sanoo Ruohonen-Lerner.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu