lyödäänkö vetoa,en usko pitempään porvarihallitukseen,hallitus jatkaa vaikka kansa kuorman alle lyhistyisikin,talous kaatuu niskaan ja niin vahvoilta kun taas lähdetään,niinkuin 90-luvullakin!
suomi kaatuu-vuodessa
knulle
6389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen TÄYSIN samaa mieltä! Porvarihallitus tuhoaa suomen talouden. SDP:n aika oli parempi. Ei ole Aho enää, vaan Katainen,ja Vanhanen sekä Niinistö. Ja jos Väyrynen saa salkun niin varmasti menee metsään asiat.
ei tule toteutumaan,ei sinun tarvitse nyt murehtia kun äänestäjät päättivät eikä ole lipposta päättämässä äänestäjien tahdon vastaisesti.
Esko Ahostahan kepu meinaa tehdä ulkoministeriä, niin samalla Esko Ahon kokemusta Suomen konkurssitilaan ajosta porvarihallitus voisi myös hyödyntää.
Nyt tarvittaisiin,toveri Ulf Sundgvistia(STS pankki)
Tai toveri leena Luhtasta(selvällä rahalla...)
hoitamaan näitä asioita.
NYÖKNYÖKNYÖKNYÖKNYÖKNYÖKNYÖKNYÖKNYÖK
Turha Ahoa on syytellä, hänhän nosti Holkerin ja Koiviston rapauttaman Suomen jaloilleen.
Sundqvist oli myös yksi Suomen kaatajista, mikäli muistatte 80 lukua.
Kello käy ja ajat ovat muuttuneet olemme kaikki samassa markkinatalouden Glopaali veneessä. Ei SAK:n loanheitto meitä pelasta ja se on luojankiitos ymmärretty.
Seuratkaapa mitä Ruotsissa tapahtuu, tämä kaikki on meilläkin tulossa ja se on pakko tai muuten tulee sellainen katastrooffi, ettei ole ennen nähty.
rökäletappio demareille. Nehän repii punaisia paitojaan tässä kaikkien nähden. Koiviston johdolla toverit taistossa työssä syöksivät Suommen lamaan,Sitten ne ilkeää laulaa posket pullottaen, ttä nälkä on aina vieraanamme...Sanoin kerran Ilkka Taipaleelle hänen tuota veisatessaan, että mene poika rukka syömään.