Millaisia kokemuksia porukalla eri autokoulujen kuormiskursseista Jyväskylässä? Tiedän, että parhaan kuvan saan kun käyn itse katselemassa ja kyselemässä kouluilta, mutta kertokaa nyt omia kokemuksia silti. Itsellä on jo B kortti.
Kuormiskortti Jyväskylässä
missä päin on hyvä?
3394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vain parissa Jyväskylän seudulla koulussa on "oikea kuorma-auto". Onko sillä sitten isoa väliä, en osaa sanoa. Itse en ainakaan ajaisi kuorma-autokorttia millään "pakulla", niinkuin monet autokoulut ajattavat.
Moni tuttu on käynyt näistä kouluista toisessa (Jyväskylässä), mutta en mainitse yritysten nimiä, ettei mene mainoksen puolelle. Tykkäsivätten kovasti, kun opettajilla oli omaa kokemusta ja ammattitaitoa ajamisesta, koska siellä koulutetaan myös ammattikuljettajia (ainakin linja-auto ja kuorma-autoon.
Kertokaaåa kokemuksia muut.
Elikkä etsi näillä pohjilla netistä.
mikä on oikea kuorma-auto?
Oikealla kuorma-autolla toi ketjun ensimmäinen vastaaja tarkoitti sellaista isoa, eli ei mitään 12 tonnin leluja mitä näkee joissakin autokouluissa (aika usein).