Semmosta kuulin kaupungilla puhuttavan ja kuulemma melko varmaa tietoa onkin, koska YIT on kuulemma saanut jo rakennuspyynnön!!!
Ei ole vielä tarkkaa tietoa siitä kuinka paljon se laajenee, mutta joitain veikkauksia on esitetty!! Varmaa on ainakin se, että maailmanluokan mittoihin aikovat hallin laajentaa!! Yksi veikattu vaihtoehto on kolmikerroksinen 15 550 paikkanen halli!! Sitten kaksi muuta veikkausta on nelikerroksiset hallit, toisen teorian mukaan hallista, tai siis Areenasta, tulisi 19 000 paikkanen ja toisen teorian mukaan hallin kapasiteetti olisi peräti 23 500!!!
Hah, nyt jää äijänsuokin toiseksi!!
Ei ole vielä tarkkaa tietoa siitä kuinka paljon se laajenee, mutta joitain veikkauksia on esitetty!! Varmaa on ainakin se, että maailmanluokan mittoihin aikovat hallin laajentaa!! Yksi veikattu vaihtoehto on kolmikerroksinen 15 550 paikkanen halli!! Sitten kaksi muuta veikkausta on nelikerroksiset hallit, toisen teorian mukaan hallista, tai siis Areenasta, tulisi 19 000 paikkanen ja toisen teorian mukaan hallin kapasiteetti olisi peräti 23 500!!!
Hah, nyt jää äijänsuokin toiseksi!!
Vastaukset 14
Vanhimmat
minä en tuota kirjoittanut.
moiseen. Liian isoja lukuja porilaiselle häirikölle.
Olisit ylpeä kun joku liiottelee ns. nimimerkilläs.
Ja rekisteröi se ittelles ei sun tarvi miettii kirjotitko itte vai joku muu porilainen sen puolestasi.
Tuo nm. on kenen tahansa porilaisen (minunkin) käytössä, kun ei rekisteröity.
Älä siis omi toisten omaa.
ei taida se trauman pikkunaisten kylpyläkään kauan pystyssä pysyä kun sitä ei käytetäkkään yhtään.
jo meidän porilaistenkin kyllästyneen häiriköintiisi.
JOS TODELLA OLET JÄÄKIEKON YSTÄVÄ (et häirikkö),
lopettanet tuon turhan paskanjauhantas kaikilla SM-liiga seurojen keskustelupalstoilla.
Oletko MIES vai hiiri?
Molemmat viestit kirjoitettu zorro -nickillä.
MIETI nyt pentele hiukan mitä kirjoitat. Sinun päässäsi ei ole järjen hiventäkään tai liikut jossain toisella planeetalla. HÄIVY TÄÄLTÄ PERKELE kirjoittamaan johonkin muualle. Oletko joku raumalainen pelle vai onko iltalääkitys jäänyt ottamatta. Tämä halli juttusi on niin järjetön ajatus, että siihen et usko itsekään ja se ei todellakaan pidä paikkaansa ja arprillipäiväkin meni jo. Tunnen ässäorganisaation ihmisiä eli häivy pelle täältä. Älä mustamaalaa ässiä ja tämä on taivaan tosi juttu.
HÄIVY TÄÄLTÄ!
porilaiset häiriköt tekevät/ovat tehneet sen jo.
Melkein jokaisessa kirjoittamassasi viestissä selviää se, että sulla on aina napit vastakkain muiden kanssa. Noita viestejä mitä tuolla sun profiilin etusivulla on, ja niitä muita mitä nyt löysin täältä niin huomaa, että olet harvinaisen vittumainen ihminen. Sanot olevasi rauhallinen ja blaa blaa. Haista äijä paska. Onko sulla oikeesti edes kavereita tai perhettä? Jos olet oikeassa elämässä samanlainen kuin näillä palstoilla, niin epäilenpä.
Mitä pirua sinä alat täällä haukkumaan ihmistä, jota et tunne. Minäpä kerron minkälainen olen. Olen rauhallinen ja ihan tavallinen ihminen enkä tosiaan mikään väkivaltainen. ÄSSÄFANI olen ja tulen olemaan ja tulen ässiä puolustamaan. VAI haukut sinä minua vittumaiseksi. KERRONPA yhden jutun vielä. Minä olen avoliitossa ja kavereita on eli älä sinä ala lässyttämään täällä. Väität että minulla on toisten kanssa aina napit vastakkain. Totuus perkele on se että jos tuollainen luuseri raumalta alkaa kirjoittamaan MAVEN SIIRTYMISESTÄ ruotsiin ja ETTÄ poriin tulee uusi halli NIIN PÄÄSSÄ ON vikaa. Oletko itse niin täydellinen perkele. Katsos tuollaisten niin kun sinun lässytykset alkaa keittää. Minä en täällä paljon muuten kirjoita ja ainoastaan silloin kun on aihetta. ÄLÄ MUUTEN ARVOSTELE IHMISTÄ KETÄ ET TUNNE. ITSE tunnut olevan niin kaikki tietävä professori että miksi kirjoitat täällä ässien sivuilla. HAISTA ITSE PASKA VAAN JA SUKSI HELVETIN KUUSEEN. KATSOS SITÄ SAA MITÄ TILAA. EKAN kerran keitti tosi paljon ja aina tulee takaisin jos arvostelet ihmistä mitä et edes tunne. MUISTA SE
PERIKSI EI ANNETA MILLOINKAAN. ÄSSÄT ON PARAS.
Sen verran oon kanssas samoilla linjoilla, että eriäviä mielipiteitä saa ja pitääkin olla, että syntyisi keskustelua. Tuollaisia vuodatuksia on ihan turhaa kirjotella tänne siinä rasittuu vaan sormet. Täällä on aina viestejä, jotka ei välttämättä miellytä, mutta niihin on aivan turhaa vastata...
se onneton uima-allaskin jäädytetään ja Ässät siirtyy ulkokentälle.
Ehei. Kyllä sulla on nyt vähän väärää tietoa! Hallista tehdään 7 kerroksinen ja kapasiteetti nousee hulppeaan 100 000:een!!
tulee vielä pohjakerrokseen
ja strippibaari katolle,
,ausuuylla palölölöaejemnmnee påerse.