En tiedä, mutta mutta jotenkin minusta tuntuu, että Suomi on saanut nyt sellaisen Idolin josta kuullaan vielä ihan ulkomaita myöten.Tällaiset on tunteet.
Arissa on jotain suurta
Enne
7406
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
nämä parhaat hevibändit ovat olleet. Tekevät Suomea tunnetuksi maailmalla, sitä vaan eivät nämä hevi/arivihaajat tajua. Toivon myös Arille sydämestäni hienoa ja pitkää uraa. Niinkuin itsekin sanoi jossain haastiksessa, hänen toiveensa on tehdä Ronnie James Diot (tyyppi rokkaa täysillä vielä 6-kymppisenäkin)
onhan se suuri mies -ihan itse eilen ilmoitti pituudekseen 180cm.....
ettei vain olisi alemmuuskompleksia?
Suuri voi tarkoittaa muutakin kuin kokoa , jos suinkin ymmärrät. Minä ymmärsin. Ja tässä tapauksessa varsinkin, sillä ihmettelen sitä, että mistä se ääni tulee.Ymmärrän sen, että joku muheva oopperalaulaja kykenee laulamaan niin kuin kykenee, mutta että tällainen nuori, hintelä poika omaa näin komean lauluäänen, niin se on ihmeellinen juttu.
Siitä yksi idea... siinä on nimittäin hento tyttö joka saa kummitukselta laulunlahjan. No joo, mutta upea elokuva /musikaali, niinkuin Arikin!!!!!
käynyt pubeissa ja klubikeikoilla hieman Suomen rajojen ulkopuolella huomaisit että näitä Areja riitää 13 tusinaan.
Niin... onko se suurta vai onko se hänen tapansa tuoda esille suoraan asioita, johon ei monella ole kanttia. Ari on osoittanut omalla luonnollisuudellaan, että myös omana itsenään voi pärjätä, ei tarvitse mielistellä eikä esittää jotain muuta mitä on. Arin rohkeus on SUURTA! Sitä voi vain ihailla. Me kaikki haluaisimme olla rohkeita, luottaa omaan itseemme ja luottaa siihen, että saamme myös kiitosta mitä olemme ja teemme. Toivottavasti Ari pysyy Arina ja voi näyttää, ettei maailma sittenkään ole läpeensä paha... että kovasti yrittämällä voi saada unelmansa toteutettua.
Tsemppiä kaikille, jotka vielä etsivät itseään! Kyllä jokainen on VARMASTI laulun arvoinen...
Pitää uskoa, että siivet kantavat - räpyteltävä vimmatusti ja heittäytyä tuulen vietäväksi.
sepä juuri...viesti maailmalle.