vetoja koko kisassa ellei Kristiinaa lasketa mukaan.
Black hole sun
Paskimpia
9919
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
noin alakuloisen ja kolkon kappaleen. Ari teki voitavansa, osas ainakin eläytyä tunnelmaan...
toi oli todella surkea veto arilta. Kristiinassa sentäs silmä lepäsi, mutta arissa ei ollut edes mitään katsomista. Vain klonkku lavalla vetämässä biisiä ihan metsään.
überpaska alkuperäisenäkin, Arilla oli ainakin yritystä, mutta huono oli, juu. Ari ihmetteli itsekin miksi tuomarit valkkas hänelle tollasen umpitylsän biisin. Ei ollut selvästikään intoa laulaa sitä.
Black hole sun on loistava biisi ja Chris Cornell vetää sen(kin) upeasti. Mikä mies, mikä ääni! Aria tietenkään yhtään väheksymättä; ansaitsi Idols-voittonsa täysin!!!
mutta diggaan enemmän Nirvanasta, AICista ja Pearl Jamista, Screaming Treesiä, Butthole Surferssia ja Green Riveriä muita grungen pioneereja unohtamatta. Makuasioita, ofkoos, mutta mun mielestä Soundgarden on aina ollut vähän tylsä :o(
Uberpaska, umpitylsä...? Noin puhuu keholtaan ja/tai mieleltään 14-vuotias Basshunterin kuuntelija joka ei tajua tunnelmasta ja nyansseista yhtään mitään. Sivistä itseäsi ja koita tajuta mitä se "umpitylsyys" oikein on.
Soundgarden on rock-historian parhaimmistoa, vitun houkka!!
Ota huomioon kuitenkin, että tyylilaji oli grunge, johon kuuluu se alavireinen, karhea ja angstinen osa, joka kuulijassa aiheuttaa epämukavan ja jännittyneen olon. Välillä jännitystä helpotetaan niillä kohokohdilla, mutta sitten taas uusi kierros.
Jos epäharmoniset osat laulaa "puhtaasti", laji ei enää ole grungea.
Eri asia sitten on, lauloiko Ari oikealla tavalla pieleen. Joka tapauksessa vaikea lajityyppi.
oli kyl paska, mut ari teki siitä sentään edes jotenkin siedettävän kuulosta!
ees pystyy vetämään.