pääsiäisyön palveluksesta. Ihmisille, joilla oma kirkko on kaukana ja kulkeminen hankalaa, tämä tarjosi mahdollisuuden osallistua.
Kristus nousi kuolleista!
Kiitos Uspenskin
6
1174
Vastaukset
Totisesti nousi! Hyvää Pääsiäistä!
- Serafima
!!!
- XV_yritys
nousi!
Myös maahanmuuttajan toimeksi antamana:).
- HipHeiHurraa
Niin just :D !!!!
- iloa juhlaan
Kuoro lauloi kauniisti, oikein ja siitä kuului ilo. Mutta papisto! Näytti siltä kuin ei olisi juhla ollutkaan. Kirkko näytti pimeältä! Missä valot?
Ilo siitä, että oli ylösnousemuksen juhla ei välittynyt katsojalle.
Syy on ehkä televisioinnin???
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648