Älä lue jos et ole katsonut toista tuotantokautta!
Mikä takia"yhtiön" kaverit, Bill Kim ja muut eivät tapa Popea, vaikka tämä tietää salaliitosta paljon enemmän kuin esim. Houru joka oli niin tärkeää saada hengiltä?! Popehan haki sen muistitikun sikariklubilta, jossa oli Steadmanin ja Carolinen keskustelu. Kimin tavoitehan on tappaa kaikki mahdolliset uhat heidän salaliittoilulleen, jopa kuvernöörikin tapettiin. Popehan on ilman muuta suuri uhka tietoineen!
SUURI epäkohta(spoilerivaroitus)
4
1708
Vastaukset
- voisi
tappaa niin herttaisen miehen? XD
Minusta on hyvä ettei tappanut. Sarjoissa saa olla vähän epäkohtia. Muuten se olisi liian samanlaista kuin oikea elämä.
Itse kyllä jäin ihmettelemään miksei Michael käynyt tapaamassa Charlesin kuolevaa tytärtä. Vai onko minulta jäänyt joku selitys sille huomaamatta?- rukuku
Eihän ne tyypit tienny että se Pope kuunteli sen nauhan. Ne luuli että se vain haki sen sieltä.
- Agent Kellerman
rukuku kirjoitti:
Eihän ne tyypit tienny että se Pope kuunteli sen nauhan. Ne luuli että se vain haki sen sieltä.
Luuletko, että Kim ottaisi sen riskin että Pope tietää, ja tottakai Michael on hänelle kertonut salaliitosta, kyllähän Kim sen arvaisi. Kuten hän sanoi Haywirestäkin" Who knows what he knows"
- voisi ajatella
Agent Kellerman kirjoitti:
Luuletko, että Kim ottaisi sen riskin että Pope tietää, ja tottakai Michael on hänelle kertonut salaliitosta, kyllähän Kim sen arvaisi. Kuten hän sanoi Haywirestäkin" Who knows what he knows"
että tuossa vaiheessa Kim halusi enää saattaa päiviltä vangit, Saran ja Kellermanin, jotka olivat todennäköisimmin parhaiten tietoisia paon motiivista. Totuushan oli jo näytetty uutisissa (vaikkei sitä kukaan uskonutkaan), joten kyse oli enemmänkin kunniasta. Kaikkia amerikan asukkaita kun ei kuitenkaan voi tappaa. Sittenhän tulikin strategian muutos, Kim itse ehdotti Michaelin siirtämistä Sonaan.
Kuka tietää vaikka Kimillä olisi ollut luotiliivit päällä ja hän olisi järjestänyt itse kiinnioton lopussa. Ehkä hän jäikin henkiin ja seurailee sitten sivusta, miten se pako Sonasta (maailman vaarallisin vankila, jossa ei ole lainkaan vartijoita) tulee tapahtumaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523416Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512401- 1151204
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9993Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48947- 46874
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 37726
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198674