Suomalaiset sotaa vastaan.

Kokonaista 76% meistä vastustaa Irakin sotaa.
Mitäs nyt Bushman.
5243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niinpä, oot oikees..
suomalaiset ei haluu sotaa..bush aloitti sodan ilman muitten maitten hyväksyntää (lupaa) .

ett aika tyhmä päätös.
Ihanniinkuin tää sota lopettais terrorismin, unelmoi vaan bushka, sitä ei tapahdu..mun mielest tää terrorismi vaan lisääntyy.. sodan takii, ku on viattomii kuollu ja sit halutaan kostaa siitä..
AJATTELE, BUSH! AJATTELE!
ei kukaan haluu sotaa, väitetään ett sota saa rauhan aikaan, just joo, hehe =)
ei todellakaan saa..se vaan lisää terrorismin ja kostonhalua!

Äänestä
  • Ei olisi sota alkanut jos Soddam antaisi omille kansalaisilleen jokinlaista arvoa,mutta kun han tappaa ja raiskaa lapsia eika anna Oljy rahaa kansan hyvaksi vaan on ise biljonaari luulee omistavnsa Jumalan oljyn,kansa on koyha ja saddom vaan mallaa kansalle kuuluvalla omaisuudella.Sodan jalkeen on Irakin kansalaisillakin vapaus ja sanan valta.

    Äänestä

  • Karl kirjoitti:

    Ei olisi sota alkanut jos Soddam antaisi omille kansalaisilleen jokinlaista arvoa,mutta kun han tappaa ja raiskaa lapsia eika anna Oljy rahaa kansan hyvaksi vaan on ise biljonaari luulee omistavnsa Jumalan oljyn,kansa on koyha ja saddom vaan mallaa kansalle kuuluvalla omaisuudella.Sodan jalkeen on Irakin kansalaisillakin vapaus ja sanan valta.

    Niinpä, ei bush menny irakiin sotii vaan saddamin takii, ei sen takii ett saddam tappaa omii kansalaisii.
    bush ite tappaa irakin kansalaisii hyökkäämällä sinne!
    mä oon vitun ahdistunu siit sodast ku viattomii lapsii kuolee..
    Ei meitä ole synnytetty tappamaan toisiamme.
    Vaan elämään rauhassa! eikö totta?

    Äänestä

tuo sota on ihan oikein.hussein pitää saada vallasta vaikka väkisin

Äänestä

Te 76% kuunnelkaa ja lukekaa maailman uutisia eika vaan IRAKIN lahettamia ette tieda koko asiasta mitaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


antabush kirjoitti:

Kokonaista 76% meistä vastustaa Irakin sotaa.
Mitäs nyt Bushman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu