Nyt näitä alkaa

G4 meni heti, samoin Kottia.com. GSM -laina ei enää toimi -uusimmatko ovat sitten tuo Monetti ja Vippiraha/Mikrovippi. Monetti sentään reilusti ilmoittaa olevansa sulki, mutta tämä tuplayhtiö ottaa kyllä tekstarit vastaan ja kuittaa vastaanotetuksi, mutta sen jälkeen ei kuulu enää mitään, ei hyväksyntää, ei hylkyä.

Puhelin ei vastaa eikä sähköposteihin vastailla...
51514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lisäksi syynä- onko tuleva tiukentuva lainsäädäntö tms. pelotteena, jos ei ole ihan
päivänvaloa kestävää muu toiminta; vai alkaako
luottotappiot olemaan jo liian kovia.

Toisaalta eihän siitä ole kuin vuoden verran aikaa, kun esim. juuri Monetti oli aina loppukuusta auki vaan tunnin pari aamupäivällä,kunnes rahat oli kassasta taas siltä
päivältä loppu, joten tuo 320 lainasumma tai sen
suosio on ehkä yllättänyt ehkäpä vieläkin aika
pienellä pääomalla toimivan firman. Rahaa onkin
maailmalla pitemmän aikaa ulkona ja enemmän kuin ennakoitiin.

Äänestä

tod.jälleen huomenna.

Äänestä
  • kyllä ihmetys olisi suuri jos se menisi selkäkeikkaa.

    Äänestä

  • olisikin kirjoitti:

    kyllä ihmetys olisi suuri jos se menisi selkäkeikkaa.

    jippii!

    Äänestä

GSM-lainan heräämään konkurssihorroksesta- ainakin
Tammelan Pullapuodissa tänään jo näkyi herra GSM-laina ihan itse töissä eli ryyppyputki on poikki;
olikohan herra ihan katkolla ollut, kun näytti niin virkeältä ja punaposkiselta....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keikahtamaan koko ajan kirjoitti:

G4 meni heti, samoin Kottia.com. GSM -laina ei enää toimi -uusimmatko ovat sitten tuo Monetti ja Vippiraha/Mikrovippi. Monetti sentään reilusti ilmoittaa olevansa sulki, mutta tämä tuplayhtiö ottaa kyllä tekstarit vastaan ja kuittaa vastaanotetuksi, mutta sen jälkeen ei kuulu enää mitään, ei hyväksyntää, ei hylkyä.

Puhelin ei vastaa eikä sähköposteihin vastailla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu