Fahrenheit 9/11

Järisyttävää katseltavaa vaikka onkin vanha dokumentti. Ei voi kun ihmetellä kuinka yksi valtio kusettaa muuta maailmaa ja sama peli senkun jatkuu. Michael Moorella on tietysti oma näkemyksensä asioista mutta en epäile niitää yhtään. Miksiköhän tätä dokumenttia ei esim. esitetä suomen tv:ssä. Voisi moni tämänkin foorumin käyttäjä hieman tarkistaa näkökantojaan.
4459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

lokakuussa tuli.

En usko että kaikki siinä dokumentissa on totta mutta en yllättyisi jos olisikin.

Äänestä

Säälittävä läski hösöttää ja vääristelee asioita tarkoitushakuisesti ja tekee virheellisiä johtopäätöksiä. Idiootti. Mutta tuollaisiahan media taitaa haluta. Totuuden kanssa sillä dokumentilla ei ole mitään tekemistä.

Äänestä

leffa on BORA. Eikä edes NIIN vanha. Kylttyyri on kylttyyriä, myös sotakylttyyri, valitettavasti...

Äänestä

Voi nenä! kyse olikin öljystä ja saudeista ja jostain yritys sekoilusta! Salaisuudet paljastuu! Eikä ihan kunnolla toimittu kait 9/11 päivänäkään.

Moore whitewash 9/11

Alex Jones: "Why didnt you talk about NORAD standing down?"

Michael Moore: "That would be un-american"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Make kirjoitti:

Järisyttävää katseltavaa vaikka onkin vanha dokumentti. Ei voi kun ihmetellä kuinka yksi valtio kusettaa muuta maailmaa ja sama peli senkun jatkuu. Michael Moorella on tietysti oma näkemyksensä asioista mutta en epäile niitää yhtään. Miksiköhän tätä dokumenttia ei esim. esitetä suomen tv:ssä. Voisi moni tämänkin foorumin käyttäjä hieman tarkistaa näkökantojaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu