Lihavuus kuuluu suomalaisuuteen

Soinia on parjattu liikalihavaksi. Tosiasiassa Soinin ylipaino on vain osa Soinin pettämätöntä kansanomaisuutta. Suomalaiset nyt vain ylipäänsä ovat ylipainoinen kansa. Soini on aito kansanmies, yksi meistä.

Ja nyt jääkaapille!
1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

maantieteellisen asemamme vuoksi kehittyneet tukeviksi, koska pohjoisen kansa on pakko olla kylmiin olosuhteisiin kehittyneitä. jos katsotaan kanadalaisia, eskimoita, norjalaisia, tanskalaisia ja suurinta osaa ruotsalaisia niin kaikki ovat jokseenkin tukevia. En tunne yhtään mulkkua lihavaa, mutta helkatin monta luuviulua jotka ei osaa muuta kuin narista joka asiasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Läskipersu kirjoitti:

Soinia on parjattu liikalihavaksi. Tosiasiassa Soinin ylipaino on vain osa Soinin pettämätöntä kansanomaisuutta. Suomalaiset nyt vain ylipäänsä ovat ylipainoinen kansa. Soini on aito kansanmies, yksi meistä.

Ja nyt jääkaapille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu