Nuoko tytöt

rumia?

En oikein ymmärrä tätä systeemiä ollenkaan. Vaatemallistoa vai TV-sarjaa vai molempiako tässä tuputetaan? Kuinka vaatefirma saa ilmaisen ja näkyvän vakimainoksen keskustelupalstalle?

Kenelle noita (HYVIN rumia) vaatteita markkinoidaan? Rumille, jotka haluavat näyttää rumilta? Rumille, jotka haluavat näyttää kauniilta? Kauniille, jotka haluavat näyttää rumilta, vai kauniille, jotka haluavat näyttää kauniilta? Keskiverron näköisille, jotka haluavat näyttää rumilta vai kauniilta?

Eniten ihmettelen kyllä noita mallityttöjä. Huomaa ihan selvästi, että tytöt ovat oikeasti varsin nättejä, vaikka heitä on yritetty peitellä hammasraudoilla, sotkuisilla hiuksilla ja rumilla vaatteilla ja vaikka heidän on käsketty pyllistellä kömpelösti ja irvistellä siinä samalla. Kuoriutuuko heistä superkaunottaria myöhemmin vai jääkö koko homma nykyiselleen eli huonon vitsin tasolle?

Ketä tässä aliarvioidaan? Yliarvioidaanko jotakuta? Olen aika varma siitä, että jotakuta ainakin halvennetaan.

4

868

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • melko varmasti

      Vaatteet on suunnattu kauniille, jotka haluavat näyttää rumilta. Eräänlainen negaatio, joka nyt kai on trendikästä.

      Eli hyvän itsetunnon omaaville naisille, joilla on vara revitellä rumilla vaatteilla ja samalla olla cool.

    • assss

      mulle kelpaisi esim. tuo kiinalaisen näköinen. Kuten sanoit, niin hammasraudat ja kamalat silmälasit pois niin tuokin olisi aika suloinen tyttö, niinkuin siellä ilmasuunnalla suurin osa tytöistä on.

    • giggle

      Nuoko vaatteet rumia? Olettekos koskaan nähneet Marimekon tuotoksia....

      • maisla

        Aivan miksei samantien mäkätetä marimekon tuotteista?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      64
      6257
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5639
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      128
      4635
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      57
      3919
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3825
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3239
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      69
      3021
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2866
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      76
      2647
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1970
    Aihe