Vasemmistoliittoko uusistuu !?

Mitä kummaa!

Eikö vasemmistoliiton ideologinen perusta enää olekkaan tulevaisuudessa Neuvostoliiton syvä kunnioittaminen ja toisinajattelijoiden likvidointi?

Eikö enää tavoitellakkaan kommunistista yhteiskuntaa missä yksityinen omaisuus siirretään kommunistien omaisuudeksi ja toisinajattelijat tapetaan?

Pystyykö vasemmistoliitto todella luopumaan näistä rakkaista tavoitteistaan?

Epäilen..
31339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos uusutumista pitää todistella sinun kaltaisille idiooteille.
Neuvostoliito on hajonnut kohta 20 vuotta sitten.
Luulisi sinun edes joskus avaavan lehden.
Toisinajattelijoiden likvitointi?Taisimme olla enemmänkin se vastaan ottava osapuoli.
Vasemmistoliitolainen voisi luopua sinusta koska olet todistanut olevasi kusipää.
Mutta hauskaa loppuelämää jossain muualla kuin täällä.

Äänestä
  • ja matkakertomus nimeltä Berijan tarhat / Unto Parvilahti niin avautuu se mitä vasemmistolaisuus aikoinaan tuotti toisinajatteleville neuvostoliittolaisille ja eurooppalaisille.

    Pahaa ei tekisi myöskään Suvi-Annen kirjan lukeminen joka kuvaa hyvin tämän päivän vasemmistolaisuutta Suomessa.

    Neuvostoliitto kommunismeineen kuoli jo tosiaan 20 vuotta sitten mutta valtaa pitävien vasemmistoliittolaisten,Laakso,Tiusanen,Tennilä jne.. ajatuksissa se yhä elää ylevää loistokauttaan missä kaikki valta ja omaisuus kuuluu kommunistiselle eliitille ja toisinajattelijat tapetaan varmuuden vuoksi.

    Berijan tarhat on erinomainen kirja kuvaamaan keskitysleirielämää neuvostoliitossa silloin kun suomalaisvasemmistolaiset tuota ihannemaataan
    samanaikaisesti palvoivat.

    Kuten sanoit,vasemmistoliittolaisena varmasti luopuisit minusta, mieluiten likvidoimalla mutta pettymykseksi en aio siihen alistua.

    Verisiä vasemmistolaisuusunelmia vaan sinulle !

    Äänestä

  • aivonsa tähän päivään.Kyllähän tosiasiassa vasemmistolaiset ovat vuosikymmenien aikana nykyaikaistaneet ajatuksiaan .Ainoat joiden kuulee tänä päivänä puhuvan jostain ideologioista on nämä oikeisto-ääliöt jotka eivät ymmärrä ihmisten arkipäivän asioista tuon taivaallista.Höpisevät n-liitosta ,kommareista,punikeista ym.Päivittäkää aivonne p-kokkareet jos kykenette.Ja tervetuloa tähän päivään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Beria kirjoitti:

Mitä kummaa!

Eikö vasemmistoliiton ideologinen perusta enää olekkaan tulevaisuudessa Neuvostoliiton syvä kunnioittaminen ja toisinajattelijoiden likvidointi?

Eikö enää tavoitellakkaan kommunistista yhteiskuntaa missä yksityinen omaisuus siirretään kommunistien omaisuudeksi ja toisinajattelijat tapetaan?

Pystyykö vasemmistoliitto todella luopumaan näistä rakkaista tavoitteistaan?

Epäilen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu