Etsin otsikon draama-dokumentti-elokuvaa jonka on ohjannut Francesco Rosi ja joka on vuodelta 1972 (?).
Elokuva kertoo silloisen italialaisen kansallisen öljy-yhtiön pääjohtajan mysteerisestä kuolemasta lento-onnettomuudessa ja sen ympärille liittyvistä öljyteollisuuden kyseenalaisista kuvioista.
Olen tehnyt paljon hakua netissä, vaan vaikuttaisi ettei ko. elokuvaa ole saatavilla DVD'nä.Mikäli se jostakin löytyisi vaikkapa VHS-kasetilla, niin vinkit tervetulleita.
L'Affaire Mattei & Gian Maria Volonté
1971
2
272
Vastaukset
- hjfjgjfj
myytävänä VHS:nä hintaan euro ja risat. Onkohan kysymyksessä tarkoittamasi leffa? Tsekkaa huuto.net ja laita hakusanaksi "Rosi" niin sieltä löytyy. Huuto sulkeutuu huomenna klo 10:n aikaan, joten toivottavasti ennätät lukea tämän viestin.
- 1971
Huomasin juuri viestin ja kävin katsomassa Huuto.netin tilanteen, vaan ko. filmiä ei enää listalla näkynyt. Kiitos kuitenkin vinkistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492013Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051707- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001190Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761182- 671140
- 221027
- 48997
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73946- 45927