Paljonko Aritat päivittäin?

Paljonko ajattelet/kuuntelet yms. Aria päivittäin?
15696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

vähintään kerran päivässä käytävä kuuntelemassa :)

Äänestä

Kyllä minä olen niin innostunut Arin äänestä, että joka päivä pitää päästä kuuntelemaan tubesta nämä Arin vedot. On ne niin mahtavia ja lataavia!!!! Ja todella tuntuu, että uudella kuuntelemisella ne aina vaan paranee eli siksikin Ari on jo tähti. Hänen esittämänsä musiikki kiehtoo ja kiehtoo aina vain uudestaan ja uudestaan. Mitä tahansa musiikkia Ari esittää, se kiinnostaa meitä ja mediaa. Ja Ari aina onnistuu. Tuskin maltan odottaa sitä levyä.

Äänestä

joka toinen tunti tai useammin. Syynä tähän on paljolti nämä ilkeät puheet. Yritän miettiä ihmisen ilkeyden syitä, eli mikä tekee ihmisestä niin katkeroituneen että lähtee "tuntematonta" ihmistä polkemaan lähinnä ilman minkäänlaista syytä.

Aria kuuntelen päivittäin. Yleensä kun istun koneelle laitan Aria soimaan. Samoin minulla on digillä kaikki-IDOLS esitykset niitä on mukava välillä tutkailla.

Tulispa jo se levykin että pääsisi automatkoja myöskin piristämään hyvällä musiikilla.

Äänestä

Ari on koko ajan mielessä. Mieletön jampesteri!

Äänestä

kerkeevän.

Äänestä

käyn kuumana... en pysty hallitsemaan itseäni... aaah...

Äänestä

Arii aattelen lähes koko ajan.. Tai siis se on koko ajan mielessä, eikä lähde pois miu ajatuksista iha helpolla ;D ja Arin laulamii biisei kuuntelen joka ikinen päivä, vaan niin paljon kun kerkee ..

Äänestä

Onneksi mulla on mp3 pari vetoa. Kiva huomata etten tosiaan ole ainoa:)

Levyä odotellessa...

Äänestä

Luulin että tämä hulluus johtuu "kisajännityksestä", mutta näyttää siltä, että Ari-addiktioni vain pahenee koko ajan. Voi olla että kevätkin vaikuttaa..?;)

Äänestä
  • Ari on mun kostea päiväuni. Ari patsas on tekeillä olohuoneeseen. Ari soi ja soi ja soi..

    Äänestä

milloin olisin viimeksi fanittanut jotakin näin paljon, varmaankin teini-iässä.

Kai tässä on kyse siitä, että Arilla on ensinnäkin niin erikoinen ääni ja tulkintaakin löytyy, eikä hänen androgyynistä rocklaulajan ulkonäköäkään voi sivuuttaa. Suomessa on aika vähän tuollaisia: Jonni ja Ville Valo tulee mieleen, mutta meikkeineen ja asenteineen ovat paljon laskelmoivamman oloisia. Liekö Ari sen vähemmän laskelmoiva, mutta koska hän näyttää ikäistään huomattavasti nuoremmalta, niin ainakin vaikuttaa vilpittömämmältä. Myös persoona on mukavampi.

Äänestä
  • aamulla kun herään pääkopassani soi heti aina joku Arin laulamista kappaleista.

    Ari ilmeisesti aivopesee mua yölläkin :-)
    Ihan hyvä niin.

    Äänestä

  • juttu tosiaan.. kirjoitti:

    aamulla kun herään pääkopassani soi heti aina joku Arin laulamista kappaleista.

    Ari ilmeisesti aivopesee mua yölläkin :-)
    Ihan hyvä niin.

    Jos vaikka herään yöllä, niin yhtäkkiä esim. Full moon rupeaa soimaan. Tai aamulla herätessä You break my heart. Ja sit ulkona lenkillä ollessa Still lovin g you.

    Kyllä Arissa on jotain suuren tähden aineksia, kun näin vaikutta vanhempaankin naishenkilöön. En muista, milloin olisin fanittanut ketään näin paljon edes teini-iässä. Siis aivan mahtava pakkaus. Odottelen sitä levyä tässä ja uskon ja tiedän, että se on ihana.

    Äänestä

  • juttu tosiaan.. kirjoitti:

    aamulla kun herään pääkopassani soi heti aina joku Arin laulamista kappaleista.

    Ari ilmeisesti aivopesee mua yölläkin :-)
    Ihan hyvä niin.

    jotain untakin Arista. Se sanoi siinä, että hänellä on taito selviytyä kusisista tilanteista kunnialla (tai jotain vastaavaa).

    Äänestä

  • viime yönä kirjoitti:

    jotain untakin Arista. Se sanoi siinä, että hänellä on taito selviytyä kusisista tilanteista kunnialla (tai jotain vastaavaa).

    Ari tuli mun ennustukseen. Kävin ennustajalla, se sanoi Arin puhuttelevan minua. Viime yönä näinkin näyn! Ari esiintyi minulle Livenä ja privaatisti!! On se rautainen laulaja!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minna. kirjoitti:

Paljonko ajattelet/kuuntelet yms. Aria päivittäin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu