"seuraavan sukupolven lapset"

Kysyn vaan tyhmänä:

milloin se sukupolvi tulee, että nähdään nämä " seuraavan sukupolven lapset " joilla ei ole velkaa ei valtion velkaa ja kaikki on ruusuista?

Ei koskaan, haista vittu vaan, haistrattelin sua jo torilla mut sun turvaäijäs roudas mut putkaan.

Todellista vapautta!
1325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että muut yhtyvät asialliseen huutooni ja jyräävät sun telttas kumoon.

Ja lisää en kuulu mihinkään poliittiseen lahokoon enkä usko demokratiaan, en ole uskonut 20 vuoteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhjä pönttöpää kirjoitti:

Kysyn vaan tyhmänä:

milloin se sukupolvi tulee, että nähdään nämä " seuraavan sukupolven lapset " joilla ei ole velkaa ei valtion velkaa ja kaikki on ruusuista?

Ei koskaan, haista vittu vaan, haistrattelin sua jo torilla mut sun turvaäijäs roudas mut putkaan.

Todellista vapautta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu