pettämistä suositaan

salkkareissa, joka parissa ainakin toinen pettää jos ei molemmat.. kamalaa.
7782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

salkkareita, he oppivat pettämisen jo pienenä. Käsikirjoittajat ovat moraalittomia kun moista pettämistä syöttävät telkkarista. Pitäisi vaatia jotakin vastuuntuntoa siitä, mitä telkkarista ulos päästetään ja mistä katsojat maksavat kalliit luvat...

Äänestä
  • samaa paskaa. joikainen ihminen tietää (tia n o melkein jokainen. monet aikuiset on tyhmiä)että NOIN ALLE 11/12 vuotiaan ei pitäsiis antaa katsoa salkkareita. mää tiiän 2 alle koulu iksätä tyttöö jotka aktoo salkkareita koska niitten äiti ei väklitä tippakaan siitä. Salkakrit on menny kieltämättä vähän semmoseen suuntaan että enään ei misään nimessä pitöis antaa NOIN ALLE 11/12 vuotiaan kattoo sarjaa.
    utta kun ottaa huomioon et kun yritää puhua ihmiselle järkeä päähän eivät he sitä usko. varsinkaan tarpeeks tyhmät aikusiet. jotak on kuule ihan helvetisti.

    Äänestä

  • Joo, ei saa antaa lasten katsoa Salkkareita, siis hehän todella pilaavat seurustelusuhteensa, kun elävät isompina Salkkareista opitun mallin mukaan. Lapsillahan ei ole omaa järkeä!

    Samaten Maija Poppanen on lapsille vaarallinen. Lapsi saattaa hypätä kaiteelta sateenvarjon kanssa luullen, että sillä voi lentää. Ei pidä antaa lapsen katsoa sitä.

    Shrek-elokuva opettaa huonoja tapoja. Lapsi saattaa oppia piereskelemään ja röyhtäilemään vanhempana appivanhempiensa luona päivällispöydässä.

    Lista on lukematon, joten parasta olisi, jos ette antaisi lastenne katsoa telkkaria ollenkaan. Ja lisäksi kasvatatte hänet pumpulihuoneessa. Loppujen lopuksi, täydellisen äidin ja isän mallihan on kuitenkin paras siihen, että lapsesta kasvaa "normaali".

    Äänestä

pettää Tuomo tosin, hän on vuoden aikana pettänyt vaimoaan kolmen eri naisen kanssa ( blondi, Elina ja Emma) tosin Emman kanssa ei ainakaan vielä sängyssä.

Kumma että aina seksiä paheksutaan enemmän kuin väkivaltaa. Ja kielenkäyttö on huonontunut salkkareissa, joka jaksossa on melkein "perkele".

Äänestä
  • Onko mielestäsi jotenkin vähemmän paheksuttavaa pettää vaimoaan panemalla toista naista baarin vessassa kuin sängyssä?

    Äänestä

niinhän on tosielämässäkin kukapa ei olisi pettänyt naistaan tai miestään??

Äänestä
  • onhan se nyt niin että loppuis käsikirjoittajilta juonen käänteet kesken jos ei olis pettämisiä yms muita ihmissuhdekiemuroita...salkkarit suosii kyllä aika lailla myös huumeita,väkivaltaa kun joskus lyödään ja kaikkea...
    saati sitten mitä traumoja siitä saa kun jengiä tipahtelee tuon puoleiseen.kuolemaakin taidetaan suosia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


saana ja tero kirjoitti:

salkkareissa, joka parissa ainakin toinen pettää jos ei molemmat.. kamalaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu