Miksiköhän Ari laulaa englanniksi vaikka se ei osaa edes laulaa sillä kielellä.
Laulais vaan suomenkielisiä balladeja. Ei oikein muuhun kelpaa.
Laulais vaan suomenkielisiä balladeja. Ei oikein muuhun kelpaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
toi Neiti Arhippa
En käsitä, miten voitte väittää, ettei Ari osaisi laulaa englanniksi.
Kuuntele sen lausumista vaikkapa Piano man laulussa.
Tankeroenglantia, ei kuulosta hyvältä ja parempi kun ei laula sillä kielellä.
Tulee mieleen kun olin kuuntelemassa yhtä suomalaista artistia -60 luvulla ja se yritti laulaa englanniksi, luuli osaavansa.
Itse en osannut silloin niin hyvin suomea kuin nyt.
En väitä että olisin niin hyvä suomen kielesä vieläkään, mutta englannin kielellä osaan kyllä puhua.
Ari ei osaa englantia, Anna laulaa paremmin tai oikeastaan virheettömästi muillakin kielillä kuin suomeksi.
Arille sopii parhaiten suomalaiset ballatit, siinä hänen äänensä tulisi parhaiten esiin.
Joo, kyllä se osaa laulaa englanniksi mutta ei lausua kylläkään.
Ei kuulosta hyvältä.
kirjoittaneita ylioppilaita, vai kuinka?
Ari kyllä ääntää englantia ihan riittävän hyvin ja kokemuksen myötä tietysti aina vaan paremmin. Ei tartte heti osata kaikkea täydellisesti. Monet isotkin hitit maailmalla muuten on laulettu enemmän tai vähemmän "tankeroenglannilla", jos yhtään olette mitään seuranneet. Ei se millintarkka ääntämys ole keskeistä musiikissa.
Kyllä Arilla on tarpeeksi hyvä englanti ja kyllä oisi varmasti sanonuttu että ei susta ole englannin kielellä laulaa!!! Ja mitä siihen annaan tuli,niin se ei ollut äänellään kovinkaa aito,kun piti basso ääntä tuoda esille ja mitähän vielä sen suomeksi laulamat biisit... =/..mitä kamalinta!!NIIN että syö vaikka sieniä se kasvattaa suonia!
Koulun opetustyyli on saanut kuvittelemaan, ettei kannata avata suutaan, ellei osaa virheetöntä kieltä. Älytöntä, ei ihmisten kanssa keskustelu ole mikään kielioppitesti. Tuolla etelämpänä Euroopassa porukka pälpättää asiat selviksi turistien kanssa paljon pienemmällä sanavarastolla ja mailleen tyypillisillä "hassuilla" aksenteilla.
Siis älkääpä viitsikö olla noin ylimielisiä.
Surkeaa möngerrystä Arin englanninkieli ja laulaminen on myös surkeeta.
Karaoke tasoa, ei osaa edes heviä laulaa, liikaa hehkutettu hänen osaamistaan.
Levy-yhtiö saa taas teinit sekaisin, ei Ari olisi muuten päässyt noin pitkälle, tarkoitan että noilla laulutaidoilla ei pääse pitkälle muuten kuin levy-yhtiön avuilla.
Minä osaan laulaa paremmin ja silti en ole päässyt levyttämään.
Osaan muuten laulaa englanniksi joitakin lauluja.
Arilla on ärsyttävä ego.
Se tarvitsee logon tai legon.
Hei vaan rakkaat ystävät, HERRAN siunausta teille ja rukoilkaa Arin puolesta että hän jaksaa.
Arilla on hyvä lauluääni ja hän on aivan ihana kun laulaa englanniksi.
Rakastan heviä ja Aria.
Soittivat että kaasua ei saada loppumaan, otanpa tuosta naamarit päähän.
Miksi ihmiset vainoaa kaasuttamalla toisia, ei voi edes mennä ulos kun autotkin kaasuttaa tahallaan ihmisiä.
On se Arin englannin kieli surkeeta ja laulutaito heikkoa.