Mikä rakennus?

Mikä on se pyöreä rakennus siinä Kalasataman metroaseman vieressä jonka vieressä on suunnilleen saman korkunen metallihäkkyrä?
3716
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ne molemmat ovat kaasukelloja. Siinä kiinteän näköisessä on samanlainen hökötys sisällä.

Äänestä
  • Menneinä vuosina sodan kokeneet kertoivat kaasukellon olevan tyhjä pommitusten osumisen takia. Kaasu oli jossain merellä. Vedenalla jossain "pussissa"

    Äänestä

  • Maagikko kirjoitti:

    Menneinä vuosina sodan kokeneet kertoivat kaasukellon olevan tyhjä pommitusten osumisen takia. Kaasu oli jossain merellä. Vedenalla jossain "pussissa"

    Kiitos teille molemmille! Jo selvisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Usein miettinyt kirjoitti:

Mikä on se pyöreä rakennus siinä Kalasataman metroaseman vieressä jonka vieressä on suunnilleen saman korkunen metallihäkkyrä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu