taas kävi näin

vaimoke81

..mieheni oli pari viikonloppua sitten taas aivan sekopää...rikkoi mun tavaroita kun en häntä totellut. sain tappouhkauksia.. kohdistuivat läheisiini.. isäni kävi kyttien luona, ja pyysi jonninlaista neuvoa.. noh, sossu soitti ja seuraavana päivinä poliisi. eiväthän he voi mitään tehdä,koska mitään ei ole vielä tapahtanut. en pelkää lasten puolesta, koska agressiivisuus purkaantuu muualle..eihän mies ole lapsia ikinä lyönyt,mua tietty on,mutta parempi niin. mutta mun niin samperin vaikea lähteä pois..kaikki talot ja työpaikat..ei töitä löydä mistä tahansa, ja tännehän mä en voisi jäädä asumaan.. mutta mitäs minä ajattelen, noh, jään taas mieheni luokse kun on "hyvä aika"...en osaa vain lähteä..tiedän että pitäisi,mutta on niin hemmetin vaikeaa. voi kun ei olisi näitä hyviä aikoja..ei olisi minkäänsortin ongelmaa lähteä..

2

733

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neuvo

      Lähde ennenku on liian myöhäistä!

    • Susa

      Hei itse olin parisuhteessa jossa poikakaverini löi mua ja hakkas..kännissä!!!oltiin yhdessä noin puoli vuotta, kun kaverini sanoi että oletsä HULLU jätä se kusipää mä vastasin ei se rakastaa mua.No onneksi sain järkeä kun jalka murtu ja kävelin kepeillä!Kyseinen kundi oli mua vanhempi ja minun vanhempien unelma vävy ehdokas kun en heille kertonut totuutta..Jätin hänet ja nytten olen kihloissa uuden miehen kanssa ja meillä on kaksi lasta ja elämä hymyilee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1529
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      67
      1325
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      211
      1299
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      230
      1275
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1090
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1039
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      989
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      953
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      89
      933
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      838
    Aihe