Pärjääkö Ilkka Kanerva ulko-

"Kanerva ja Linden taas hallituksessa... no on taas lööppejä luettavana, mutta Suomen asiat ei paremmaksi muutu, vaan päinvastoin. Voi kurjuus"!!

http://www.iltasanomat.fi/keskustelu/nettikysely.asp?vastaa=vastattu
3183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Just joo, eikö siellä kokoomuksessakaan ole muita ministeeriksi kun jo kertaalleen kunnolla rypeneet. Taitaa taas Lindenin golfkerho tarvita valtion rahaa ja kaverithan sitä järjestää. Odotellaan vaan kuinka paljon. Olkaa lehdistö tarkkana että saadaan asioista selvää.
HÄPEÄ KATAINEN!!!!!

Äänestä

Millainen kielitaito uudella ulkoministerillä on?

Äänestä
  • "Kanervalla on kieli niin syvällä kaikkien perseessä, ettei kellään."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ministerinä? kirjoitti:

"Kanerva ja Linden taas hallituksessa... no on taas lööppejä luettavana, mutta Suomen asiat ei paremmaksi muutu, vaan päinvastoin. Voi kurjuus"!!

http://www.iltasanomat.fi/keskustelu/nettikysely.asp?vastaa=vastattu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu