Kuka tietää onko -80 luvun hulvattommasta sarjasta - kupla - tulossa DVD:tä vai onko jo jossain myynnissä. En ole löytänyt.
Kiitos
KUPLA
12
1546
Vastaukset
- myynnissä
esimerkiksi täällä
http://atlanticdvd.com.au/index_stuffer.cfm?view.cfm?id=7496~content - Anonyymi
Mieki haluaisin, mutta suomeksi tekstitettynä ja kaikki
- Anonyymi
Näyttäisi löytyvän vain Amazonist Jenkkilästä...
- Anonyymi
tää tuli joskus 94-95 tv1seltä
- Anonyymi
TULIKO TV1SELTÄ JOSKUS 90-L PUOLIVÄLISSÄ... IHAN ALKUUN KAIT MAIKKARILTA
Anonyymi kirjoitti:
TULIKO TV1SELTÄ JOSKUS 90-L PUOLIVÄLISSÄ... IHAN ALKUUN KAIT MAIKKARILTA
MTV:n ohjelmistoa 1980-luvun alkupuoliskolta. (En muista kummalta kanavalta, Maikkarillahan ei siihen aikaan vielä ollut omaa kanavaa.)
Ei tainnut jäädä silloin yhtään jaksoa katsomatta, ellei sitten ihan alusta muutama.
Kuplan luoja/kirjoittaja/tuottaja Susan Harris teki myöhemmin sitten Tyttökullat, ja paljon muitakin (joita ei pahemmin ole Suomessa näytetty enkä minä ainakaan ole nähnyt).- Anonyymi
JustJust kirjoitti:
MTV:n ohjelmistoa 1980-luvun alkupuoliskolta. (En muista kummalta kanavalta, Maikkarillahan ei siihen aikaan vielä ollut omaa kanavaa.)
Ei tainnut jäädä silloin yhtään jaksoa katsomatta, ellei sitten ihan alusta muutama.
Kuplan luoja/kirjoittaja/tuottaja Susan Harris teki myöhemmin sitten Tyttökullat, ja paljon muitakin (joita ei pahemmin ole Suomessa näytetty enkä minä ainakaan ole nähnyt).Hyvä ku laitoit ton hindujen merkin tähän sehän on HEBREAN A KIRJAIN ALEF . Wikipedia hindujen jumalat . Wikipedia HEBREAN Alef . Älkää enää usko mitään valheita . Hakaristi on täysin HEBREAN Alef .
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä ku laitoit ton hindujen merkin tähän sehän on HEBREAN A KIRJAIN ALEF . Wikipedia hindujen jumalat . Wikipedia HEBREAN Alef . Älkää enää usko mitään valheita . Hakaristi on täysin HEBREAN Alef .
Muistuttaahan tuo vähäsen sitä, mutta liekö noilla silti juurikaan tekemistä keskenään.
- Anonyymi
eikö kupla tullu uusintana 2000-luvun alkupuolella ja sit 2008-2009. tuliko joskus 90-l puolivälissä 93-95
- Anonyymi
Kuplan mies oli kuin alaston ase mies mutta tosi kahjoja. Arabit on omanlaisia . Taylor oli 7 kertaa naimisissa eri miesten kanssa yhden kanssa 2 kertaa että voi ihmiset huorata laillisesti .
- Anonyymi
2000-luvulla on tullut vähän aikaa uusituuna. Muistaakseni vain muutama jakso ja loppui sitten kuin seinään. Saisivat uusia tämän sarjan. On loistava ja Billy Crystal homppelipoikana mahtava. Ihmetteln mihin nämä kulta-ajan komedia- ym. sarjat ovat kadonneet? Eikö oikeuksia saada vai ovatko niin kalliita ettei varaa.
- Anonyymi
Onko kukaan sattunut näkemään Mrs. Columboa?
Jossain Columbo-dvd-boxissa oli nimittäin bonuksena yksi jakso tuosta Columbon spin-off -sarjasta. Siinä oli Kuplan vatsastapuhuja Chuck Campbell (Jay Johnson) näyttelemässä – yllätys yllätys – vatsastapuhujaa nukkensa kanssa.
Imdb:n mukaan sama ukko on ollut myös 70´s showssa näyttelemässä samaa roolihahmoa kuin Kuplassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131135
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89864Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18679Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat275642- 64618
- 77608
- 104584
- 26532
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49523Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet91457