Kuka tietää onko -80 luvun hulvattommasta sarjasta - kupla - tulossa DVD:tä vai onko jo jossain myynnissä. En ole löytänyt.
Kiitos
KUPLA
12
1446
Vastaukset
- myynnissä
esimerkiksi täällä
http://atlanticdvd.com.au/index_stuffer.cfm?view.cfm?id=7496~content - Anonyymi
Mieki haluaisin, mutta suomeksi tekstitettynä ja kaikki
- Anonyymi
Näyttäisi löytyvän vain Amazonist Jenkkilästä...
- Anonyymi
tää tuli joskus 94-95 tv1seltä
- Anonyymi
TULIKO TV1SELTÄ JOSKUS 90-L PUOLIVÄLISSÄ... IHAN ALKUUN KAIT MAIKKARILTA
Anonyymi kirjoitti:
TULIKO TV1SELTÄ JOSKUS 90-L PUOLIVÄLISSÄ... IHAN ALKUUN KAIT MAIKKARILTA
MTV:n ohjelmistoa 1980-luvun alkupuoliskolta. (En muista kummalta kanavalta, Maikkarillahan ei siihen aikaan vielä ollut omaa kanavaa.)
Ei tainnut jäädä silloin yhtään jaksoa katsomatta, ellei sitten ihan alusta muutama.
Kuplan luoja/kirjoittaja/tuottaja Susan Harris teki myöhemmin sitten Tyttökullat, ja paljon muitakin (joita ei pahemmin ole Suomessa näytetty enkä minä ainakaan ole nähnyt).- Anonyymi
JustJust kirjoitti:
MTV:n ohjelmistoa 1980-luvun alkupuoliskolta. (En muista kummalta kanavalta, Maikkarillahan ei siihen aikaan vielä ollut omaa kanavaa.)
Ei tainnut jäädä silloin yhtään jaksoa katsomatta, ellei sitten ihan alusta muutama.
Kuplan luoja/kirjoittaja/tuottaja Susan Harris teki myöhemmin sitten Tyttökullat, ja paljon muitakin (joita ei pahemmin ole Suomessa näytetty enkä minä ainakaan ole nähnyt).Hyvä ku laitoit ton hindujen merkin tähän sehän on HEBREAN A KIRJAIN ALEF . Wikipedia hindujen jumalat . Wikipedia HEBREAN Alef . Älkää enää usko mitään valheita . Hakaristi on täysin HEBREAN Alef .
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä ku laitoit ton hindujen merkin tähän sehän on HEBREAN A KIRJAIN ALEF . Wikipedia hindujen jumalat . Wikipedia HEBREAN Alef . Älkää enää usko mitään valheita . Hakaristi on täysin HEBREAN Alef .
Muistuttaahan tuo vähäsen sitä, mutta liekö noilla silti juurikaan tekemistä keskenään.
- Anonyymi
eikö kupla tullu uusintana 2000-luvun alkupuolella ja sit 2008-2009. tuliko joskus 90-l puolivälissä 93-95
- Anonyymi
Kuplan mies oli kuin alaston ase mies mutta tosi kahjoja. Arabit on omanlaisia . Taylor oli 7 kertaa naimisissa eri miesten kanssa yhden kanssa 2 kertaa että voi ihmiset huorata laillisesti .
- Anonyymi
2000-luvulla on tullut vähän aikaa uusituuna. Muistaakseni vain muutama jakso ja loppui sitten kuin seinään. Saisivat uusia tämän sarjan. On loistava ja Billy Crystal homppelipoikana mahtava. Ihmetteln mihin nämä kulta-ajan komedia- ym. sarjat ovat kadonneet? Eikö oikeuksia saada vai ovatko niin kalliita ettei varaa.
- Anonyymi
Onko kukaan sattunut näkemään Mrs. Columboa?
Jossain Columbo-dvd-boxissa oli nimittäin bonuksena yksi jakso tuosta Columbon spin-off -sarjasta. Siinä oli Kuplan vatsastapuhuja Chuck Campbell (Jay Johnson) näyttelemässä – yllätys yllätys – vatsastapuhujaa nukkensa kanssa.
Imdb:n mukaan sama ukko on ollut myös 70´s showssa näyttelemässä samaa roolihahmoa kuin Kuplassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1247097Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam674856Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk743764Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272894Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni432559Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t241957Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei2091485Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191274Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on421085Läski nainen.
Epävarmuus ei haittaa. Vaikka se paistaa sinussa syvältä, en aio iskeä heikoimpiin kohtiin, tai rutistaa en läskeistä.58952