Tutkiva tuomio taivaassa

alkoi ennustuksen mukaisesti 1844.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muistithan oikasta kravatin, sapattiasiahan on kunnossa, että kyllä se paikka avoinna on.
Luonteen pyhitys on armon ovilla ja taivaspaikassa erittäin tärkeä ja viimeisen leiman passiin antava.

Tällaisen opetuksen sisällön olen saanut enkeli kolmosen kirjoituksista.

Olenko väärässä?

Äänestä

Koska UT:n mukaan uskova on Kristuksessa, niin Tutkivalla tuomiolla, tutkiessaan uskovaa, Kristuksen täytyykin itse asiassa tutkia itseään, sillä mistä muualta hän tämän tutkittavan uskovaisen löytäisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käynnissä kirjoitti:

alkoi ennustuksen mukaisesti 1844.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu