Anarkokapitalismi ja maahanmuutto

Finlanistan

Koska vain 50-60% kansasta vastustaa maahanmuuttoa, anarkokapitalistisessa Suomessa vähintään 40-50% Suomen yksityisesti omistetusta pinta-alasta täyttyisi muslimeilla.

Lopputulos ei poikkeaisi mitenkään nykyisen sossuhyysäripolitiikan tuloksista. Nykyinen sossuhyysäripolitiikkakaan ei johda siihen, että koko maa täyttyy tasaisesti muslimeilla, vaan siihen, että sinne tänne syntyy islamilaisia alueita, jotka pikku hiljaa kasvavat ja voimistuvat ja häiriköivät kantaväestöä, kunnes lopulta koko valtio on libanonisoitunut ja kantaväestö piileskelee turvavyöhykkeillä.

Anarkokapitalismi tuhoaisi Suomen lopullisesti. On hyvä olla olemassa valtio, joka laittaa kaikille muslimeille koko valtion aluetta koskevan pääsykiellon.

6

1779

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Finlanistan

      Tärkeintä on varmistaa, että kansa ja kulttuuri säilyvät. Se on mahdollista vain syrjimällä ulkopuolisia. Yksikään kansalainen ei saa vapaaehtoisesti, omilla rahoillaankaan elättää ulkopuolisia.

      Maahanmuutto voi olla sallittua pienissä määrin vain sellaisille roduille, uskonnoille ja kansoille, jotka sulautuvat automaattisesti. Esimerkiksi mustia ja muslimeja ei saa päästää valtion alueelle, ellei ole etukäteen varmistettu, että he myös poistuvat nopeasti.

      Kun kansan ja kulttuurin säilyminen on varmistettu päättämällä valtion etnisestä koostumuksesta, voidaan alkaa vapauttaa markkinoita rajojen sisäpuolella ja pyrkiä jonkinlaiseen eksklusiiviseen laissez-faire-kapitalismiin, minarkiaan tms.

      • antifasismi

        et edes tiedä mitä "anarkia" tarkoittaa.
        sinulle sopii diktatuuri, fuhrerin kapitalismi ja tyhmä rasismi, sitten sinäkin käyt "jonossa"


      • Finlanistan
        antifasismi kirjoitti:

        et edes tiedä mitä "anarkia" tarkoittaa.
        sinulle sopii diktatuuri, fuhrerin kapitalismi ja tyhmä rasismi, sitten sinäkin käyt "jonossa"

        Kyse oli anarkokapitalismista.

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Anarkokapitalismi


    • vähän rajaa

      Suuri osa noista maahanmuuton hyväksyjistä ei kuitenkaan haluaisi niitä omalle tontilleen tai edes naapuriin, saatika olisi valmis rahoittamaan niitä suoraan omasta pussista.

      Suuri osa noista hyväksyjistä ei edes omista kiinteistöä, johon niitä omalla kustannuksellaan majoittaisi.

      Suurin osa noista hyväksyjistä ei edes maksa veroja.

      On helppo esittää mamun ystävää, kun niiden paapominen ei ole omista pois.

    • liberte

      liberalismia on nationalistista. vain maltillinen nationalismi voi pitkällä aikavälillä turvata kansalaisten oikeudet ja vapaudet

      liberalismi on rakkautta

      liberalismi on vapautta!

      ELÄKÖÖN LIBERALISMI!

      • "arbeit macht frei...

        arbeit macht frei on rakkautta ja vapautta.
        rahan valta on vapautta.
        sotia on rakkautta.

        xenophobia rasismi fuck off scheisse


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      65
      630
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe