Outo ilmiö on se, että pyritään vimmatusti mepiksi ja kohta ollaan tyrkyllä sieltä takaisin vaikkapa ministeriksi. Taitaa asia olla sellainen, että meikäläiset tuntevat siellä koti-ikävää, kun juuri kukaan ei heitä huomaa eikä ole tarjolla sopivia visailukutsuja sikäläisille tv-kanaville. Täällä ministeri sentään on joltinenkin kunkku, jonka sanomisia ja tekemisiä seurataan. Takavuosina eräs poliitikko valitutti itsensä joksikin konsuliksi Hollywoodiin, mutta nopeasti havaitsi olevansa siellä nobody, jota ei kukaan tuntenut ja oitis hankkitui sieltä takaisin peuhaamaan täkäläisessä julkisuudessa.
Miksi pitkästytään Brysselissä
Donnish
5831
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
luu joka jaksaa kaksitoita vuotta niinkuin väyrynen, ei ihme jos kyllästyy ainaiseen matkustamiseen.
Väyrysen Paavon paras saavutus tahän asti onsesaataanakunselausui paska runonsa vitun turhapurossa. Sille paskahörökjorvcalle tuli liian paljon etäisuuttä silmien väliin, siksi se halyus jkotiin vitun paska !!!
touhussa mitään järkeä? Kuittaavat rahat ja that's it.
..ljaz myös saatanan tyhmä !!!
Muista se, panisin sua persläppee, jos vaan viddu tietäisin kuka sää paskaperse oles, ni. Homo sää ainaski oles. ja tissi !
puhelet kuin Gunnar vierasmaalainen homppeli :) hyi millaisia harrastuksia, taidat tosiaan olla sitä mistä kirjoitat..