ystävällisesti, huonosti suomea ymmärtäville, että se saakelin ovien paiskominen ennen seitsemää aamulla saa loppua!!!
miten sanon
12
489
Vastaukset
Nyt jos se saatanan ovien paasaaminen ennen sianpieremää ei lopu löydät moran kylkiluittes välistä!
Muista hymyillä;)pakko sanoo että tuo oli NIIN hyvä neuvo, että taidan käyttää tuota itsekkin, *meenki heti soittaan naapurin ovikelloa* :)
Silipa-Tuuli kirjoitti:
pakko sanoo että tuo oli NIIN hyvä neuvo, että taidan käyttää tuota itsekkin, *meenki heti soittaan naapurin ovikelloa* :)
jo???
kerro heti mitä tapahtui... saitko asian perille vai saitko kyytiä...????amaryllie1 kirjoitti:
jo???
kerro heti mitä tapahtui... saitko asian perille vai saitko kyytiä...????mutta en sellaista mitä kuvittelit, mut kutsuttiin sisälle, se miäs ymmärsi ihan väärin sen mitä sanoin, mutta...
Ei se mitään, taidan kestää oven paukkeet tästälähin, kauheen mukava mies! :)Silipa-Tuuli kirjoitti:
mutta en sellaista mitä kuvittelit, mut kutsuttiin sisälle, se miäs ymmärsi ihan väärin sen mitä sanoin, mutta...
Ei se mitään, taidan kestää oven paukkeet tästälähin, kauheen mukava mies! :)pitäskös....
taidankin ensin hiukan kammata ja tällätä, ennenkuin menen!amaryllie1 kirjoitti:
pitäskös....
taidankin ensin hiukan kammata ja tällätä, ennenkuin menen!riittää että muistat tuon a-v:n tärkeimmän neuvon, elikkäs.... MUISTA HYMYILLÄ, siinä se!
Silipa-Tuuli kirjoitti:
riittää että muistat tuon a-v:n tärkeimmän neuvon, elikkäs.... MUISTA HYMYILLÄ, siinä se!
ala millekkään ulkomaaneläville hymyilemään!!! mulla on sitä paitsi kamalan kireä hymy muutenkin, sen saaminen kasvoille tuottaa hirmuista tuskaa ja kovia ponnistuksia..
olenkohan ottanut liikaa botoxia naururyppyihin...amaryllie1 kirjoitti:
ala millekkään ulkomaaneläville hymyilemään!!! mulla on sitä paitsi kamalan kireä hymy muutenkin, sen saaminen kasvoille tuottaa hirmuista tuskaa ja kovia ponnistuksia..
olenkohan ottanut liikaa botoxia naururyppyihin...Irvistä sille sitten ja työnnät sen kouraan 10 metriä kumitiivistettä ja sanon kireellä hymylläsi että, TERVE TERVE SINÄ ULKOMAANELÄVÄ, panes rupeen hommiin!
Ymmärtää tai ei mistä on kysymys! :)Silipa-Tuuli kirjoitti:
Irvistä sille sitten ja työnnät sen kouraan 10 metriä kumitiivistettä ja sanon kireellä hymylläsi että, TERVE TERVE SINÄ ULKOMAANELÄVÄ, panes rupeen hommiin!
Ymmärtää tai ei mistä on kysymys! :)hiukan ... öh!
no jooh, teen niin!
katsotaan kenen hymy hyytyy ensiksi.. lähden ostamaan tiivistettä
- tarkkkailija
niin hommaa niitten oveen kumipuinen karmi ja vaikka itse ovikin samasta aineesta. Eiköhän ovenpaukuttelu lopu siihen että paiskoja saa tällin omaan päähänsä kun ovi kimmahtaa takaisin..
- amaryllie
idea... voisin tehdäkkin niin, mutta ensin pitää selvittää maksaako taloyhtiö kustannukset..
omasta kukkarostani voisin maksaa kumipampun millä tämäyttää nuppiin niitä aina kun ne menee rapussa...
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks104485Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut273198Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?893051Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U1102728Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si312618- 652554
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1122028En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri391982Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1341862Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287351250