ystävällisesti, huonosti suomea ymmärtäville, että se saakelin ovien paiskominen ennen seitsemää aamulla saa loppua!!!
miten sanon
12
477
Vastaukset
Nyt jos se saatanan ovien paasaaminen ennen sianpieremää ei lopu löydät moran kylkiluittes välistä!
Muista hymyillä;)pakko sanoo että tuo oli NIIN hyvä neuvo, että taidan käyttää tuota itsekkin, *meenki heti soittaan naapurin ovikelloa* :)
Silipa-Tuuli kirjoitti:
pakko sanoo että tuo oli NIIN hyvä neuvo, että taidan käyttää tuota itsekkin, *meenki heti soittaan naapurin ovikelloa* :)
jo???
kerro heti mitä tapahtui... saitko asian perille vai saitko kyytiä...????amaryllie1 kirjoitti:
jo???
kerro heti mitä tapahtui... saitko asian perille vai saitko kyytiä...????mutta en sellaista mitä kuvittelit, mut kutsuttiin sisälle, se miäs ymmärsi ihan väärin sen mitä sanoin, mutta...
Ei se mitään, taidan kestää oven paukkeet tästälähin, kauheen mukava mies! :)Silipa-Tuuli kirjoitti:
mutta en sellaista mitä kuvittelit, mut kutsuttiin sisälle, se miäs ymmärsi ihan väärin sen mitä sanoin, mutta...
Ei se mitään, taidan kestää oven paukkeet tästälähin, kauheen mukava mies! :)pitäskös....
taidankin ensin hiukan kammata ja tällätä, ennenkuin menen!amaryllie1 kirjoitti:
pitäskös....
taidankin ensin hiukan kammata ja tällätä, ennenkuin menen!riittää että muistat tuon a-v:n tärkeimmän neuvon, elikkäs.... MUISTA HYMYILLÄ, siinä se!
Silipa-Tuuli kirjoitti:
riittää että muistat tuon a-v:n tärkeimmän neuvon, elikkäs.... MUISTA HYMYILLÄ, siinä se!
ala millekkään ulkomaaneläville hymyilemään!!! mulla on sitä paitsi kamalan kireä hymy muutenkin, sen saaminen kasvoille tuottaa hirmuista tuskaa ja kovia ponnistuksia..
olenkohan ottanut liikaa botoxia naururyppyihin...amaryllie1 kirjoitti:
ala millekkään ulkomaaneläville hymyilemään!!! mulla on sitä paitsi kamalan kireä hymy muutenkin, sen saaminen kasvoille tuottaa hirmuista tuskaa ja kovia ponnistuksia..
olenkohan ottanut liikaa botoxia naururyppyihin...Irvistä sille sitten ja työnnät sen kouraan 10 metriä kumitiivistettä ja sanon kireellä hymylläsi että, TERVE TERVE SINÄ ULKOMAANELÄVÄ, panes rupeen hommiin!
Ymmärtää tai ei mistä on kysymys! :)Silipa-Tuuli kirjoitti:
Irvistä sille sitten ja työnnät sen kouraan 10 metriä kumitiivistettä ja sanon kireellä hymylläsi että, TERVE TERVE SINÄ ULKOMAANELÄVÄ, panes rupeen hommiin!
Ymmärtää tai ei mistä on kysymys! :)hiukan ... öh!
no jooh, teen niin!
katsotaan kenen hymy hyytyy ensiksi.. lähden ostamaan tiivistettä
- tarkkkailija
niin hommaa niitten oveen kumipuinen karmi ja vaikka itse ovikin samasta aineesta. Eiköhän ovenpaukuttelu lopu siihen että paiskoja saa tällin omaan päähänsä kun ovi kimmahtaa takaisin..
- amaryllie
idea... voisin tehdäkkin niin, mutta ensin pitää selvittää maksaako taloyhtiö kustannukset..
omasta kukkarostani voisin maksaa kumipampun millä tämäyttää nuppiin niitä aina kun ne menee rapussa...
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2847888Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1714158Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1582419Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy272123Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17732026- 471590
- 481547
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s71456Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421274- 1631200