millainen äiti teillä?

onko sellainen, joka ei päästäisi muuttamaan omaan kotiin, vaan pitää kiinni ja pelkää? Passaaja? Motkottaja? Mököttäjä? Lapsi itsekin vielä? Rajaton? Mukava? Aurinkoinen?
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ollut aina todella mukava,ihana,rento ihminen eikä ikinä ns.lahkeessa roikkuja ei motkottaja ei mököttäjä ei kyttäävä äiti.
Keskimmäinen systeri esim.muutti himasta pois 16v kun rupesi odottamaan nyt jo 23v lastaan ja äiti on aina auttanut meitä,tosin nyt sen pinna katkeemassa siskojeni takia etenkin keskimmäisen siskoni..

Äänestä

Mut ei se eläissäänkään mikään paha ihminen ollu.

Mukava se oli. Semmonen äiti. Ja ainoo mitä mulla oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siniperho kirjoitti:

onko sellainen, joka ei päästäisi muuttamaan omaan kotiin, vaan pitää kiinni ja pelkää? Passaaja? Motkottaja? Mököttäjä? Lapsi itsekin vielä? Rajaton? Mukava? Aurinkoinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu