Onko joukossamme

eräänlaisia demoneita? Onko kukaan todellisuudessa kohdannut kasvotusten asiaan vihkiytynyttä ihmistä muistuttavaa kulkijaa?

Itselleni vastaava kokemus oli perin järisyttävä, eräänlainen herääminen tähän aikaan!
2130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis mitä sä meinaat? Ei o näkyny vai olenks se mä iha ite.. :) *mörkönä*

Äänestä
  • sinä demoni olet, tai eihän sitä kenestäkään pelkän kirjoituksen perusteella voi sanoa. Epätoivo ja kateus ovat esimerkiksi ominaisuudet, jotka "rakentavat" demonin.
    Voit jo hymyillä, koska *mörköys* ei pue ketään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


järki kirjoitti:

eräänlaisia demoneita? Onko kukaan todellisuudessa kohdannut kasvotusten asiaan vihkiytynyttä ihmistä muistuttavaa kulkijaa?

Itselleni vastaava kokemus oli perin järisyttävä, eräänlainen herääminen tähän aikaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu