Lasten kauhua

Tykkään "kauhuelokuvista", mutta suurin osa niistä on hieman liikaa minulle. Olen liian heikkohermoinen. Löytyisikö siis jotain seuraavien kauhuluokkaa:

Tappajahait
Hohto
Day Of The Dead (1985)
Night Of The Living Dead (1990)
9791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...se tietenkin on mikä kenenkäkin kauhua on, mutta mielestäni scream trilogiaa voit "turvallisesti" kattoa...

Äänestä

Nyt kuulostais siltä että ellet oo jo nähny niin Shyamalanin Kuudes aisti ja Signs, ehkä Villagekin vois kolahtaa sulle.

Äänestä
  • Kuudennen aistin ja Signsin olen jo nähnyt. Ehkäpä sen Villagen voisin katsoa, vaikuttaa tosin tylsältä.

    Äänestä

Mä tiiän yhen tosin hirveen leffan jossa roiskuu joka puolelt verta ja sä varmaan näkisit sen jälkeen viikko kaupalla painajaisii. Et ehkä mä en kerro sitä nimee ku mä ittekkin näin painajaisii neljä viikkoo.

Äänestä
  • KERRO Kerro edes minulle! Tai siis meille muille.
    Mä kyl oon jo niin tottunut kaikkiin kauhuleffoihin että tosi vaikeata löytää pelottavaa kauhuleffaa.

    Äänestä

  • !!! kirjoitti:

    KERRO Kerro edes minulle! Tai siis meille muille.
    Mä kyl oon jo niin tottunut kaikkiin kauhuleffoihin että tosi vaikeata löytää pelottavaa kauhuleffaa.

    No ei se nyt niin verinen ole mutta kumminkin pelottava. eli siis Kauna on aika pelottava, mutta Ju-On on vielä pelottavampi. Ju-On on japanilainen versio Kaunasta.

    Äänestä

Texas chainsaw massacre, kokeile kestätkö :)Vaikka se 2003 vuoden versio... tai sitten halloweenit, halloween 1 ei oo kovin paha, Päätön ratsumies, johnny depp leffa.. -99 voden.

Äänestä

no ootko jo nähnyt tappajahai?vai ok seki sulle liikaa?No jos toiki on sulle liikaa ni siirryppä suoraa James Bond.ni et James Bond on sit niin nössö leffa ei siin tuu eesferta hirveesti.mut jos sä haluut jotain viel hirveempää ni ehotan et kysyt minnz silt se kyl tietää

Äänestä

luettelemiesi perusteella..

-Salaisuus pinnan alla (Harrison F. & Michelle P.)

-The others (Nicole K.)

-Alien-kahdeksas matkustaja (Sigourney W.)
(oikeastaan koko sarja on katsomisen arvoinen)

-Wolf (Jack N.)

K.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lalliboy kirjoitti:

Tykkään "kauhuelokuvista", mutta suurin osa niistä on hieman liikaa minulle. Olen liian heikkohermoinen. Löytyisikö siis jotain seuraavien kauhuluokkaa:

Tappajahait
Hohto
Day Of The Dead (1985)
Night Of The Living Dead (1990)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu