Siinäpä mies minun makuuni. Pitkä, komea, huumorintajuinen ja sanavalmis... Nam!
Ja on muuten kirjoittanu ainakin yhden hyvän kirjankin. Tanssiminen oli ehkä hieman jäykkää, mutta kuitenkin tyylikästä...
:)
Mistäköhän tollasen löytäis ihan ikiomaks?!?
Roman Schatz
8
1288
Vastaukset
- voi harmi,kun
ei enempää saatu katsoa niin ihanaa miestä.Mies minun makuuni kanssa.Todella MIES,eikä mikään pilipali.Ehdottomasti kaikkein upein mies niissä kisoissa.
- mä vaan kans
niimpä sano muuta
- Omani löysin
jo kauan kauan sitten opiskellessani/töitä tehden Saksassa.
- samaa mieltä
UPEA MIES!!! Ei mikään pullamössöpoika...
- Die Finnin
No, ehkä olen liian nuori, jotta Roman olisi minun makuuni. Hänhän on joka tapauksessa jo keski-ikäinen, hivenen harmaantunut, ja monissa kuvissa (esim. http://www.mtv3.fi/matkailu2006/ulkomaat/matkakohteet.shtml/520864?Saksa) hänen kasvonsa näyttävät aika ryppyisiltä. Hän on ilmeisesti ketjupolttaja, ja se tekee hallaa ihon kimmoisuudelle.
Schatz on tietysti aika macho ja hänen kirjansa ovat hauskoja - varmaan hän olisi mukava ystävä. Mutta en ole ainakaan hänen julkisuuskuvansa perusteella lainkaan vakuuttunut siitä, että hän olisi mikään ihannemies. Taannoisessa City-lehden haastattelussa hän sanoi, että "jos nainen lyö, minä lyön takaisin". En kyllä pitäisi arvossa tuollaista perheväkivallan ihannointia, ja miehellä on joka tapauksessa paljon enemmän fyysistä voimaa satuttaa puolisoaan kuin naisella.
Jossain haastattelussaan Schatz sanoi myös, että hänen lapsiensa ei tarvitse kärsiä tupakoinnista. "Kun isä sytyttää tupakan, lapset saavat rauhassa mennä parvekkeelle." Kenties se oli vitsi? Ihmettelen vain, millainen isä suhtautuu noin huolettomasti lastensa altistumiselle myrkylliselle aineelle. Tupakoivista 25 prosenttia sairastuu keuhkonahtaumatautiin, joka - uskokaa tai älkää! - tappaa, eikä siihen ole hoitokeinoja.
Romaanissaan Schatz kirjoittaa myös huumekokeiluista rehvakkaan positiiviseen sävyyn. Kyse on tietysti romaanista eikä todellisuudesta. Silti hänen suhteensa huumausaineisiin käy kirjan sivuilta selvästi ilmi. Muistutettakoon nyt kuitenkin vielä kaikille, että huumausaineet ovat laittomia - niin Suomessa kuin Saksassa.
Mutta tokihan Roman Schatz on charmantti ja eksoottinen monille suomalaisille naisille. Toivon, että pian taas saamme uuden romaanin häneltä! Miksi, te Roman Schatzia haikailevat suomalaistypykät, ette muuta Berliiniin ja bongaa omaa kaksimetristä humanistianne jostain yliopiston käytäviltä tai taksia ajamasta? Siellä niitä riittää.- Anonyymi
Naisella on joka tapauksessa paljon vähemmän älyä, mutta ei se oikeuta lyömään. Jos et sttunut tietämään, niin miehet osaa säädellä voimankäyttöä, vaikka femakot lyökin aina täysillä, aina voi lyödä samalla voimalla takaisin niin tasa-arvo toeteutuu! Itsekin löisin ilman muuta femakkoa takaisin, ei akkojen pidä antaa hyppiä silmille.
Femakosta hyvoin suuri osa polttaa tupakkaa ja käyttää alkoholia tai muita humeita raskausaikana, yli 3000 lasta vuosittain vammautuu sen takia. Ihmettelen vain, millainen äiti suhtautuu noin huolettomasti lastensa altistumiselle myrkylliselle aineelle.
Lasten vammauttaminen on rikos kaikkialla, miksi siis Suomessa ei rankaista femakoita jotka vammauttaa lähes 10% kaikista lapsista.
- Anonyymi
Tuli kaapista ulos. paljastui umpihomoksi.
- Anonyymi
Paljastuit umpityhmäksi femakoksi :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712446Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635457Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163964Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2072741Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172015Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756