Kuntalaiset äänestäjinä ovat kuninkaita !
ONNEA NURMO !!!
Kuntalainen
91030
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
jatkossa nyt vaan on katottava, ettei kunnanedustajat päätä vastoin kansan tahtoa! maunula vois hakia töitä jo nyt muualta!
töitä on nyt jatkettava edelleen että saadaan pitää tämä mahtava kuntamme tälläisenä ja edelleen kehittää sitä parempaan suuntaan! hyvä nurmo ollaan ylpeitä ittestämme!
t.ex-seinäjokinen
vetäsin tossa äänestystuloksen kunniaks aamulla kunnon lenkin..oli kiva aatella et nää mettät yms. on jatkossakin (toivottavasti) Nurmoa!!! Nurmo on ollut kiva paikka asua ja elää annetaan sen jatkua, toivottavasti valtuutetut näkevät asian samoin, muutoin verovaroin heille opaskoirat!! Kiitos kaikille äänestäneille!!
JOTKA ISTUU ENSI KAUTTAAN.NE VOI LUULLA ETTÄ SEINÄJOELLA AUKEE TAIVAS.NIITÄ PITÄÄ VAIN VALISTAA MITÄ ON ITSENÄINEN KUNTA.JOS EI NE TIIÄ.
Vaasa voittaa Nurmon-Seinäjoen talousalueen 6-0.
Tällä kertaa teitä kuljetti vesikelkalla vanhojen, Nurmon kantajäärien muodostama marinakerho. Kokoomusko kykypuolue? Heh heh heh heh!!
Palataan asiaan kun HS kertoo seuraavan kerran Auringonlaskun maakunnasta jossa kaikki tuijottaa omaan nöytäiseen napaansa...
ps. Onnea Vaasa ja muutkin maakuntakeskukset!
Muutaman äänekkään Kokoomus-jäärän vuoksi tehtiin melkoinen temppu koko maakunnalle. Veikkaan että muutaman vuoden päästä ProNurmolaisille ei riitä selkääntaputtelijoita. Maakuntakeskukselle tulee käymään, kuten monille pienemmille on jo käynyt, eli investoinnit loppuu, työpaikat lähtee ja alkaa loputon muuttovirta poispäin.
Mutta sittenhän passaa jäärien päristellä traktoreillaan hiljentyneillä kylänraiteilla!
tämän tyyppiset jaarittelijat osaavat vaan maalailla uhkakuvia taivaantantaan ja nimitellä valtaosaa nurmolaisista vanhoiksi jääriksi, etkö vieläkään ymmärrä, että nurmossa asuu valta osa porukasta jotka on seinäjoelta muuttaneita tänne maaseudun rauhaan eli voisiko jopa väittää, että 40% ei äänistä tuli ex-seinäjokisilta! turhaa tuollaiset mustat tulevaisuuden näkymät ja niillä peloitelu samoin tuollaiset ala-arvoiset kommentit mitä viljelet täälä vähä joka puolella!
lama koko maailmas jos sun visios tapahtuu..ei pyyhi hyvin missään..
Nämä kaksi kovinta jäärää olivat kunnan kovatuloinen eläkeläinen ja toinen valtion virastosta kovapalkkainen virkamies.