>Mikä on paras ja mikä huonoin asukokonaisuus
>Ugly-Betty mallistossa? Ja pientä perustelua!
Ei ole mitään mallistoa, jota voisi ostaa. Uskokaa jo. On pelkät arpajaiset, joita on mainostettu vaatemalliston varjolla. Kaiken takana siis harhaanjohdetusti uusi tv- sarja. Tämä on mielestäni kuluttajansuojalain vastaisesti rakennettu mainoskampanja joka johtaa ihmisiä harhaan.
Uskokaa jo!!!
3
493
Vastaukset
- ja mitä
ja miks muuten tää on täällä muoti&kauneus- osastolla. Eikö pitäisi olla tv- sarjat-ostastolla?
- Vahinkoa ei ole tullut
Juu, menepäs tosiaan itkemään kuluttajansuojaviranomaisille että sinua on johdettu törkeästi harhaan ja kerro mitä sanovat. Ihme jos pystyvät pokan pitämään. Heillä on kyllä ihan tarpeeksi ihan oikeitakin tapauksia käsiteltävänä.
Muistatko vielä Musta Makia -makkaran, jota mainostettiin netissä pari vuotta sitten todella runsaasti? Saitti on vieläkin pystyssä: http://service.nitro.fi/mustamakia/index2.php
Saitilla sanotaan useamman eri kerran ja täysin suoraan että Musta Makia -salmiakkimakkara on tulossa piakkoin myyntiin; puhutaan siitä miten jälleenmyyjät on jo valittu; annetaan tuoteseloste, jopa resepti.
Mitään Musta Makia -makkaraa ei koskaan ollut olemassakaan, vaan kyseessä oli mainostoimiston toteuttama tutkimus jolla tutkittiin nettimainonnan vaikutuksia ja muistettavuutta.
Tuohan se vasta harhaanjohtamista oli, jos mikä! Ja eipä siitäkään ollut kuluttajaviranomaisilla mitään sanomista, sillä yksikään kuluttaja ei ollut kärsinyt MINKÄÄNLAISTA vahinkoa kyseisen kampanjan takia.
Ihan samalla lailla kysyn jälleen kerran, MIKÄ ON SE VAHINKO jonka tämä Ugly Betty -mainoskampanja on YHDELLEKÄÄN kuluttajalle aihettanut? Eihän tuossa kopioimassasi tekstissä kysyttykään että mikä on paras vaatekokonaisuus jonka voi ostaa? Vaan että mikä on paras asukokonaisuus ja kun asukokonaisuudet ovat olemassa ja mallisto on olemassa, niin miksi tällaista ei voisi kysyä?
Oletko jo ilmoittanut kuluttajansuojaviranomaisille? Jos tämä tosiaan olisi lainvastainen kampanja niin eiköhän tästä olisi jo ollut uutisissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322973- 71376
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201316Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701181- 441140
- 371011
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381001Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877