Kyllä koko ilta huipentui siihen kun jorma asteli paljailla säärillään sinne lavalle et minulta ja 3-vuotiaalta kummilapselta tippu silmät pois päästä.Se oli aivan kammottavaa ja hävettävää.Ja toinen asia,vaikka olen koko kisan ajan ollut marikon puolella,niin halusin finaalia katsoa puolueettomin silmin,ja sari kyllä meni paremmin..kuten tuomaritkin ajattelivat.Ja olin varmaan niin järkyttynyt vielä jorma uotisen tanssista että meni täysin ohi,sanoiko mariko vielä todella voittaneensa koko paskan?Ollaan me suomalaiset aika noloja välillä ): t.N86
3vuotias tyttö pelkäs jormaa...
ihankammottavaa
7979
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tyylitaju petti, kun meni ton "teoksen" kanssa tolle estraadille.
No petäähän se usein sillä pukeutumisessa ja silmälaseissakin. Mä en ymmärrä että ihminen haluaa olla niin erikoinen ja erottuva ulkoisesti että näyttää NAURETTAVALTA. Kai se kuuluu siihen "vedättämiseen", täytyy edes näyttää "tosi taiteelliselta".
Niin ja mä en sitten tarkoita että pitäisi kulkea tuulipuvussa ja olla joku harmaahiirulainen...ei vaan tarvitse olla pelle.
Jorma veti esityksensä läpi rennon letkeänä, vaan eipä ollut JORMA jäykkänä tälläkään puolen ruutua tuon esityksen jälkeen monessakaan taloudessa sunnuntai iltana. "sateenkaaritalouksia" ei lasketa, niissähän oli jormia jäykkinä kaksin kappalein (tai jopa ryhmissä) tuon venkoilun jälkeen!
kolmevuotias pelkäsi aikoinaan Maija Mehiläinen pehmolelua... Mitä tästä voimme päätellä? Sen ikäiset saattavat pelätä söpöjäkin asioita!
Jormassa ja Maijassa on jotain samaa? Liikeradat?
Liikkuva Uotinen ja paikallaan oleva Maija Mehiläinen pehmolelu. Liikeradat? Ehkä kuitenkin liikeraidat tai jokin muu asia. Ehkä lapsen mieleen tuleva tietty asia.
Ennen lääkäreillä valkoiset takit lasten aikana ja joillakin lapsilla pelko kaikkia valkotakkisia ihmisiä kohtaan...
ei ihme jos pelkää maija mehiläisen pehmolelua kun symboloi sen aitoon mehiläiseen?ja kyseiset otukset ovat minusta aidosti pelottavia.
et tuo jorman juttu oli aika kaukana siitä,jos lapsii pelkää "söpöjäkin" asioita.Eihän ne ole silloin söpöjä,lapsen näkökulmasta.kyllä se lapsi jo tajuaa mikä on epänormaalia ja luonnottoman näköistä..vaikka kuinka olis taiteellinen.
aikoinaan kaikki valkotakkiset ihmiset olivat itkun aihe...
Voihan se olla, että lapsi pelkää miehiä, joilla on musta asu tai miehiä, joilla on mustapunainen asu...? TUSKIN tajuaa tuon ikäisenä vielä muusta =) Ellei sitten vanhemmat ystävineen ja sukulaisineen puhu siitä. Lapset kuulevat kaiken...