Mitä Salossa löytyy 3-vuotiaalle? Tarkoitan esim. kerhoja tai musiikkitunteja, jumppaa tai jopa jo jotain harrastusta... Itse kun en niistä tiedä mutta jotain olen kuullut että täällä on mutta en tosiaan tiedä mitä, missä ja miten niihin pääsee...
Mitä Salosta löytyy 3-vuotiaalle
okrgjnnh
92937
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Salossa on Salo hallissa Peuhu pe 10.30-12 ja ti 14-jotain. Katso tarkemmin salon kaupungin sivuilta. Peuhussa on yleensä joku ratatyyppinen juttu, jossa lapset voivat kiipeillä, liukua, juosta, ryömiä... Peuhussa touhutaan lapset yhdessä vanhemman kanssa vapaasti. Muistaakseni Salohallissa on myös ohjattua aikuinen lapsi liikuntaa. Senkin voit tarkastaa salon liikuntatoimesta. tosin seuraavalle kurssille varmaan pääsee vasta keväällä.
Salon musiikki koulussa on muskari lapsille. Seuraavat ryhmät alkavat keväällä, seuraa ilmoittelua SSS tai soita salon musiikki opistolle ja kysy. Aikaisemmin Sirpa Liinakari on ollut muskari opettaja, en tiedä onko vieläkin.
Muistaakseni seurakunnalla on kerhoja jo 3v alkaen. Perhe kerhoja ainakin on. Katso tarkemmat teidät Salo-Uskelan seurakunnan netti sivuilta.
Kyselemällä liikuntatoimesta, musiikki opistolta ja seurakunnalta asiat varmasti selviävät. varmasti on paljon muutakin toimintaa, mutta noi nyt tuli mieleen. Salossa on muuten loistava perhepuisto heppa tallin vieressä pahkavuoressa. Oletko jo siihen tutustunut? Yleensä aamulla ja iltapäivästä iltaan on paikalla myös muitakin, joten seuraa saa.
3-vuotiaan pojan isä. Työssä käyvä ja poika päivät tarhassa, joten siksi tuo peuhu vähän huonoihin aikoihin...
Mutta kiitos vastauksesta täytyy ottaa puhelin käteen ja alkaa kyselemään.
mmh.. Minä nyt vaan kirjoittelen tuolla nimimerkillä.. :)
Mutta sitten suosittelen ihmeessä MML isä lapsi kerhoa. Niillä on kaikkea jännää touhua, äijämäistä. MML sivuilta löytyy.
Liikunta kerho, joka varmaan taas aloittaa syksyllä, on myös iltaisin. Ja ehdottomasti kannattaa käydä se perhepuisto katsomassa, ellei ole jo tuttu paikka.
että ei ole MML vaan MLL(Mannerheimin lastensuojelu liitto).
Voi ei.. Mites mä nyt tolleen oon sössiny. Juu tarkoitin kyllä just MLL, ja kyllä tiiä mitä se tarkoittaa. On vaan menny kirjaimet sekaisin.... :-)
Ollikkalan koulun pihalta löytyy iltaisin mukavaa seuraa ja virikkeitä. Muista kuitenkin varoittaa lasta kannabispiikeistä.
Harvemmin olen kuullut että kannabista piikitetään... mutta sinun kaltaiset idiootit sitä varmaan tekeekin.
harkitsisin vielä tarvitseeko noin pieni mitään harrastusta, jos kerran päivät on hoidossa. Siellä kyllä riittää ohjattua toimintaa. Ja ed. vastaajalle: ryhmät alkanevat taas syksyllä.
mennä yhdessä lapsen kanssa tapaamaan muita "lapsellisia" aikuisia. Syntyy yhteyksiä sitä kautta ja lapsi taatusti nauttii, kun iskän kanssa mennään harrastamaan. Eihän sen tarvitse olla usein, kerta viikossa riittänee. Virikkeitähän tosiaan jotkut tarjoavat lapsilleen niin paljon, ettei näillä ole aikaa rentoutua ollenkaan.