Nonista järkyttävää
luettavaa!
141062
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
nonituotteet siis, joita myydään ihan laillisesti apteekissa?
Kuten esimerkiksi? Mitä tuotteita siellä myydään "ihan laillisesti"?
minkä merkkisiä tuotteita, mutta kerran kävin kysäisemässä apteekista etelä-suomessa, että mitä nonituotteita teillä on täällä. Myyjä esitteli jonkin tuotteen. En kuitenkaan ostanut.
Jokainen voi varmaan kysyä lähiapteekista. Tai luonnontuotekaupasta, eiköhän sielläkin myytäviin tuotteisiin tarvita myyntilupa.
nähneeni nonituotteita apteekeissa?!?
että Nokia myy kännyköitä verkostomarkkinoinnin avulla.
(Vaikka onhan apteekeissakin kaikkea luontaistuotettakin myynnissä, jolla ei mitään käytännön vaikutusta ole).
ecowayn nonituotetta saa apteekin kautta, tosin hinta pompsahtaa "hieman"
heillä on soppari oliko se orioni vai oriola - melkein sama asia, jonka kautta tavara tulee apteekkiin.
sillai
Kyllä osa apteekeista suostuu välittämään asiakkailleen vaikka laktoosirakeita. Ecowayn kapselit ovat nykyään myyntikiellossa. Mehua ja muita elintarvikkeita saisi myydä vapaasti. Onko kukaan nähnyt?
nonijuomaa saa ecolta myös, päivitys päälle
Oliskohan sulla hitusen verran virhekäsitys asiasta ? Ei niille sen kummempia myyntilupia tarvitse, kun ovat tehneet normaalit lain edellyttämät ilmoitusmenettelyt. Ei siis kauppias tarvitse mitään lupia vaan maahantuoja on ilmoitusvelvollinen.
-90 luvun lopulla apteekin kautta sai nonia. Ostin sillon sitä sieltä.
Olisi noin 500g viipaloitua ja kuivattua nonihedelmää jota voi itse jalostaa mielensä mukaan, eli jauhaa tai miten haluaa. Myyn koko läjän 50 euroa ja lisää saan jos niin halutaan. Nonit on käsin poimittu ja käsitelty tradition mukaan. Lisätietoja kyselyjen mukaan.
Apoteekin voittoprosentti on n. 72 % tai enemmän, että repikääpäs siitä.
Älähän nyt hyvä ihminen ihan hulluja puhu, ettäkö muka laittomia apoteekissa ? Mustanpörssin aikakausi on ollut ja mennyt. Kaikki päivänvalon kestävää toimintaa.
Ei sitä apteekissa myydä. Se siitä. Olit taas väärässä.