YLEn tekstikanavan MM-sivuilla Ukrainan uskotaan olevan pelkkä suupala Leijonille. Hahhah! Minäpä veikkaan, että tänään tulee tiukka peli ja häviökin on mahdollinen. Peltonen poissa flunssan takia? Suomella on ehkäpä heikoin joukkue kautta aikojen MM-kisoissa. En käsitä mitä vittua Saravo ja Mäntylä tekee vuodesta toiseen MM-kisoissa? Jutila todennäkösesti puhunu Saravon ja Mäntylän Erkan valmentajapestin ajaksi Leijona-paitaan, koska molemmat on pelanneet Tapparassa. Olisivat ottaneet vaikka hepokatin (Karalahden) jos kerta rightin pakeista on pulaa!
Ukraina pelkkä suupala
Kokeilkaa Ukrainaa
20678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
En ymmärrä sun väitettä siitä et suomella olis huonoin joukkue vähään aikaan...
...minusta Suomella on paras tiimi vähään aikaan...Peltonen, Ruutu, Koivu, LEHTINEN, Miettinen ja Salmelainen kaikki tosi kovia peli miehiä...
Niin... Lehtinen ei ole mukana tässä pelissä ja Peltonen mahdollisesti poissa. Jos Igor Karpenko pelaa Ukrainan maalissa hyvän ottelun niin Suomi saattaa kokea pistemenetyksen.
ei se tarkoita että suomen joukkue huono olisi jos siellä ei ole: "huippu nimiä" esim. O. jokinen, Selänne, S. Koivu jne. mm. uskon että M. koivu ja T. Ruutu nousevat todella hyvin esille kisoissa, uskon että tuolla nykyisellä joukkueella mennään pitkälle (=
Sen passia ei ole leimattu. Ihmettelen sitä vähän kun on kuitenkin iso kenttä ja nopea mies. Mutta eipä tuonne hyvin mahdukaan nyt kun Lehtinenkin tulee.
puolustus on suomen heikoin lenkki, niinku sanoit rightin pakkeja ei ole. Nummelin ja Kukkonen pelaa hyvin yhteen mut muuten tulee olee vaikeeta puolustuksen osalta. Karalahdelle ois ollu käyttöä yv:llä..
Ei voi käsittää tätä hyvä veli klubia, mikä tunnetaan Suomen maajoukkueena! Salmelaisen passia ei leimattu, mutta Hentusen kyllä! Hentunen on pelinsä pelannut tissiposki, joka niittää korkeintaan tehot 0 2 ja jos oikein tehokkaaksi heittäytyy, niin maalikinkin voi tehdä. Tomi Kallio samoin, olisi voinut tilale heittää vaikka Ruotsin finaalit ratkaisseen Kristian Kuuselan, jolla oli hirveä draivi päällä läpi Playoff-pelien. Käsittämätöntä puusilmäisyyttä Westerlundilta, joka ottaa aina samat jätkät kisoihin, jos ne vaan uraansa jatkaa! Kaikkeista paskimmat valinnat ovat pakistossa, Mäntylä ja Pekka Sarajevo, perkele! Tuo saatanan Sarajeevo oli jo Sm-liigatasolla niin paska, että Kalpastakin olis löytynyt parempia pakkeja kuin tuo Peksi!
Tule pian kehiin, Doug!
Onhan se kyllä hieman outoa, että aina pitää saada nämä Hentuset ja Pärssiset mukaan. Mutta onhan Jukka kova työmyyrä siinä ketjussa. Toki jotkut valinnat hieman aina ihmetyttävät, mutta näillä mennään. Kalliosta olen kuitenkin eri mieltä. Pakkiosastoon en ota kantaa.
Kärsivällisyys ei saa pettää, jos maalinteko ei alussa onnistu. Turhautua ei saa missään nimessä eikä saa provosoitua vastustajan halonhakkuusta.
Ylivoiman on onnistuttava ja vauhtia on pidettävä riittävästi, ettei Ukraina pääse jäädyttämään tempoa promenaadikävelyvauhtiin, muuten hukka perii ja pelistä tulee vaikea.
ja oikeasti ammun sut Robinho, jos olet jotain muuta mieltä et sillei hei !
Eihän se mikään NHL tason ukko ole, mutta ei ihan paskat voita Elitserienin pistepörssiä...on kuitenkin Elitserien aika kovatasoinen sarja.
Paljon paskempaakin äijää.
Salli mun nauraa helvetti joku vitun Kallio !
Nyt kaikki vitun räkäset naurut Tomi Kalliolle, Suomen joukkueen häpeäpilkulle !
Ruahhahahahhahahhahaaaa
tarkoitin lähinnä vertailla niihin NHL:n hyviin ja keskikastin miehiin. Mutta toinen sanoo paskaks ja toinen hyväks niin mitä tässä voi sanoa...keskitasoa?
tosiaan, viestini tulee hieman jälkikäteen, mut lieneekö sillä väliä..ei kai se kallio paskin pelaaja ole, ei sulla mitää henk.koht kaunaa oo ku noin uhoat vai???
Taitaa mennä aikalailla päin helvettiä mitä oon noita sun rivejä ketellu
Taitaa mennä aikalailla päin helvettiä mitä oon noita sun rivejä katellu
Menee päin persettä, johan tuolla olen itsekin siitä maininnut. Eipä luulisi sinua haittaavan.
Jos Ukraina voittaa Suomen, niin lupaan syödä, en kiloa paskaa, vaan 298230982390238 kiloa hevosenpaskaa häränspermakastikkeessa!
Hahahahahah, Suomen joukkueen "paskin" pelaaja teki avausmaalin. Avopaikasta kylläkin, siinä ei ois Heleniuskaan kämmännyt.
tulee Suomelle noutaja. Ei tommosella pelillä voiteta. No ikimuistoinen Vappu Moskovassa!