BUSH VIERAILULLE SUOMEEN

Maailman pelastaja ja kaikkien vapaiden kansojen johtaja saattaa huhujen mukaan olla tekemässä vierailun Suomeen ja osoittaa näin tukensa republikaaniselle veljespuolueelleen Suomen Kokoomukselle. Ei muuta kuin Suomi Naton jäseneksi ja valmiusjoukot Irakiin. Tästä on hyvä lähteä. Kyllä Kokoomus tietää, mikä on Suomelle parasta.
4292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Bush panee punikit kuriin ja Guantanamoon!

"On ihana ajatus, että nyt meidän hallitusta voidaan ohjata Amerikasta käsin suoraan.
Minullakin on paljon sukulaisia siellä.

Aikaisemmin ohjaus oli niin vaikea ja täytyi tehdä peitellysti välikäsien kautta. Saamme kohta sieltä presidentinkin vierailulle Suomeen. Tällaista olen kuullut. Minusta aiemman USAn osavaltioajatuksen voisi nyt nostaa esille. Vrt. esim. Havaiji, miksei siis myös Suomi.

Mari-täti"

Äänestä
  • presitentin pohjoiskorean matkan valmistelua
    laittaa matkan kuuban kautte


    Bussin vierailun ajaksi ettei suomalaisten tarvi hävetä

    Äänestä

rekentamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niinistö presidentiksi kirjoitti:

Maailman pelastaja ja kaikkien vapaiden kansojen johtaja saattaa huhujen mukaan olla tekemässä vierailun Suomeen ja osoittaa näin tukensa republikaaniselle veljespuolueelleen Suomen Kokoomukselle. Ei muuta kuin Suomi Naton jäseneksi ja valmiusjoukot Irakiin. Tästä on hyvä lähteä. Kyllä Kokoomus tietää, mikä on Suomelle parasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu