MIKSI VÄYRYNEN VAIKENEE

Venäjän ja Viron kauppasuhteet katkeavat ja Väyrynen on hiljaa. Mahtaa Väykky myhäillä tyytyväisenä kun pian sähkökaapelia vedetään Suomeen Venäjältä.
4321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kokoomuksen puolesta ei taidan olla kommentoitavaa ulkoministeri Kanervan suulla Viron selkkauksista.

Äänestä

Eikös ulkopolitiikkaa johda hallituksessa Ilkka Kanerva?

Äänestä
  • Katsotaan,mitä lausunnot on Vanhasella,jos vastaavaa tapahtuu suomessa.

    Äänestä

... mitään tekemistä ulkomaankaupan kanssa. Virolaiset eivät tietääksemme aio myydä patsasta vaan siirtävät sen sotilashautausmaalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VIRON TAPAHTUMISTA? kirjoitti:

Venäjän ja Viron kauppasuhteet katkeavat ja Väyrynen on hiljaa. Mahtaa Väykky myhäillä tyytyväisenä kun pian sähkökaapelia vedetään Suomeen Venäjältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu