AKI-PETTERI BERG

Leuka Mononen

Aki Bergin valinnasta vielä: Ok, Aki teki maalin mutta...
Tanskan toiseen maaliin on ainoastaan yksi syypää, Berg. Ensin TÄYSIN luokaton purku, yv-mylly alkaa jauhamaan, jätkät puhki ja lopuksi Berg ei tee elettäkään pysäyttääkseen syötön josta maali.
Ei voi muuta kuin ihmetellä kaverin valintaa joukkueeseen! Pelkästään sm-liigassa olisi ollut vakuuttavampia kavereita; Mikko Mäenpää, J-P Laamanen ja ruotsissa esim. Janne Niskala!
Bergin meriittilistalla ei löydy oikeastaan mitään mikä vakuuttaisi, ok, kaveri valittiin 16 vuotiaana NHL:lään mutta muuten jää aika torsoksi!

Toivotaan nyt kun siirrytään tosipeleihin että Berg ei saa kauheasti peliaikaa, jottei emämunauksia sattuisi!!

3

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jack_torrance

      Olen itsekkin ollut sitä mieltä että Berg on turha jos käytössä on Suomen eliittipakit, mutta nyt kun puolustuksessa ei ole kehuttavaa kuin Nummelinissa ja Kukkosessa niin Berg sopii kuvaan kuin Koli kansallismaisemaan. Tässä turneessa Akille on sattunut yksi isompi moka ja senkin hän korjasi tekemällä Suomelle maalin. Söderholmilta sen sijaan olisin odottanut paljon varmempaa peliä, kiekko pomppii aina välillä ihan miten sattuu kaverilla.

      Tuomarilinja tässä turnauksessa on ylitarkka ja siitä Suomen paskisto tulee vielä kärsimään.

      • tapparaonterästä

        Söderholmi ei kelpaa edes mestikseen mitä se mm-joukkueessa tekee perusteluja?


    • -celicA-

      Olen samaa mieltä Bergistä,että ei liity millään tavalla tämä kaveri suomen maajoukkueeseen!!!!! Ja eilen meni 110 € ohi suuun tämän törpön takia tulosvedossa!!!!! ei paljon mutta kyllä vituttaaa ku tämä taavi ratkaisi sen... :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      73
      4486
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2541
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2374
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      21
      1835
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1722
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      82
      1573
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1572
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1397
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      23
      1267
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1155
    Aihe